PL2: Sobotnie derby Manchesteru na remis

» 18 listopada 2017, 16:11 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Spotkanie Manchesteru United z Manchesterem City w ramach Premier League zakończyło się remisem 1:1.
» James Wilson wpisał się na listę strzelców w sobotnich derbach Manchesteru
Oba zespoły przystępowały do tej rywalizacji jako sąsiedzi w tabeli, zajmując odpowiednio dziewiąte i ósme miejsce.

Derbowa potyczka rozpoczęła się lepiej dla Czerwonych Diabłów. W 21. minucie meczu na listę strzelców wpisał się James Wilson. Angielski napastnik doskonale zachował się w sytuacji sam na sam z Arijanetem Muriciem i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Gospodarze utrzymali prowadzenie do przerwy. Jednak już trzy minuty po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził Lukas Nmecha.

Gol dodał skrzydeł ekipie The Citizens, a jej gracze dużo lepiej rozgrywali swoje akcje i dłużej utrzymywali się przy piłce.

Do ostatniego gwizdka arbitra żadna ze stron nie wyprowadziła decydującego ciosu i mecz zakończył się podziałem punktów.

Manchester United zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli Premier League 2 z dorobkiem dziewięciu punktów po dziesięciu meczach. Kolejnym rywalem United w lidze będzie zajmujący drugą lokatę Everton.