Oceny pomeczowe: Southampton - Man Utd 0:1

» 23 września 2017, 20:45 - Autor: aruna12 - źródło: MEN, DevilPage.pl
Manchester United pokonał Southampton 1-0, choć spotkanie to było znacznie trudniejsze niż można było oczekiwać. Na szczęście na posterunku byli nasi stoperzy, Eric Bailly i Phil Jones, którzy znaleźli uznanie zarówno w oczach redaktorów Manchester Evening News, jak i czytelników DevilPage.pl.
» Duet Bailly-Jones zaliczył kolejny udany występ
David de GeaDavid de Gea
Czasami zbyt niechętnie ruszał się z linii bramkowej, ale zaliczył stabilny występ na stadionie, który w przeszłości był świadkiem jego świetnych interwencji. Ofensywa Southamptonu nie zmusiła go do większego wysiłku.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.7

Antonio ValenciaAntonio Valencia
Nie był tak aktywny, jak zwykle i nie oferował zbyt wielu opcji w ataku. Zdecydowanie częściej gościł pod własną bramką i grał solidnie w obronie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.59

Phil JonesPhil Jones
Southampton testowało go posyłając wiele górnych piłek, ale Jones się nie dał i po raz kolejny zagrał bardzo dobrze.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.3

Eric BaillyEric Bailly
Po nerwowym początku poprawił swoje ustawienie i dobrze krył. Unicestwiał większość akcji Świętych.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.35

Ashley YoungAshley Young
Pozostaje najlepszym dośrodkowującym w zespole i wydaje się, że utrzyma miejsce w jedenastce, bo zagrał poprawnie. Asystował przy golu, być może zapracuje na powołanie do reprezentacji Anglii.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.32

Nemanja MatićNemanja Matić
Diabły tęsknią za Pogbą, ale Serb dobrze czuje się w roli łącznika obrony z atakiem. To nie przypadek, że United zdobyli gola w pierwszej połowie, gdy Matic kontrolował wydarzenia na boisku. W drugiej połowie został stłamszony.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7

Marouane FellainiMarouane Fellaini
Po początkowej reprymendzie od Bailly'ego i Jonesa za brak pressingu, znowu był wzorem solidności. Zabrakło mu jednak kreatywności w ofensywie.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 6.68

Juan MataJuan Mata
Poruszał się po murawie z dobrym wyczuciem i zagrał kilka obiecujących piłek, ale brakowało mu dokładności.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.45

Henrich MychitarianHenrich Mychitarian
W kontrataku stanowił największe zagrożenie i stwarzał spore zagrożenie na połowie Świętych. Przyspieszał grę United.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.6

Marcus RashfordMarcus Rashford
Zaczął bardzo dobrze, ale później niespodziewanie zgasł i stał się niemal niewidoczny. Czasami był zbyt samolubny i nie podawał do lepiej ustawionych kolegów.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.82

Romelu LukakuRomelu Lukaku
Strzelił ósmego gola w ósmym występie i dobrze dowodził ofensywą. Jego świetny początek przygody z United prowadzi do rozwoju cech przywódczych - Lukaku nie boi się strofować piłkarzy z dłuższym stażem.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.55

Zmiany:

Ander HerreraAnder Herrera
Grał agresywnie. Zmarnował doskonałą sytuację strzelecką (wszedł w 63. minucie za Matę).

Chris SmallingChris Smalling
Pomógł Bailly'emu i Jonesowi (wszedł w 75. minucie za Mychitariana).
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.15

Daley BlindDaley Blind
Wszedł zbyt późno, bo go ocenić (wszedł w 90. minucie za Rashforda).
MEN: - DevilPage.pl: 5.81

Oświadczenie klubu w sprawie przyśpiewki o Lukaku
Jones piłkarzem meczu w starciu z Southampton

Komentarze (10)

Michal1997: Dziwię się ocenie Maticia. Ten gość był średni w pierwszej połowie i kompletnie beznadziejny w drugiej.
Chyba przyzwyczajeni do jego dobrych występów wszyscy dali mu dobrą ocenę jak dla mnie nie zasługuje na więcej niż 4 w skali 1:10
» 24 września 2017, 13:30 #10
Fenek: Wydaje mi się, że o Macie i Mikim po wczorajszym meczu można powiedzieć tyle, iż przeszli obok meczu. Grali słabo ani efektownie ani efektywnie. Do ich poziomu dostosował się Rash.
» 24 września 2017, 10:52 #9
Klimaa: Obrona na plus i to dzięki dobrej postawie w defensywie wywozimy 3 punkty. Mata ponownie niewidoczny - powinien chyba na chwilę odpocząć od wyjściowego składu.
» 24 września 2017, 09:58 #8
riper10: Romelu to nie dosyć że klasowy snajper to bardzo lubi współpracować z kolegami, świetnie rozgrywa piłkę.
» 24 września 2017, 09:24 #7
riper10: Cieszy mnie forma Younga, bardzo cieszy :) dośrodkowuje o dużo lepiej niż Valencia :)
» 24 września 2017, 09:21 #6
4uKrychu: 4uKrychu: Jak można dać Fellainiemu tak słabą notę za ten mecz?
Nie dość, że uchroniłem nas przed straceniem gola bo wybił głową piłkę zmierzającą do bramki, to cały mecz grał naprawdę bardzo solidnie. Jego to chyba nigdy fani United nie docenią...
» 24 września 2017, 00:02 #5
Zer0: Patrząc na postawę Jonesa można się zastanawiać jak mógłby się prezentować gdyby nie kontuzje. Gdyby zsumować wszystkie jego przerwy wywołane urazami to wyszłoby 564 dni [dane z transfermarkt], kiedy nie mógł grać, co jak na piłkarza mającego zaledwie 25 lat jest ogromną liczbą. To niemalże 2 sezony, które bezpowrotnie stracił, a pomimo tego jest jednym z najlepszych obrońców w Premier League. Wierzę, że teraz skoro jest starszy i bardziej doświadczony, lepiej zna limity swojego organizmu, to będzie rzadziej ryzykował w niegroźnych sytuacjach i przestanie tak często odwiedzać gabinety lekarzy.

Mam wrażenie, że Rashford dzisiejszym występem 'zapracował' na ławkę w kolejnym meczu. Samolubność jest dobrą cechą u napastników o ile są w stanie wykorzystać sytuacje, które mają. Marcus powinien zacząć zostawać po treningu z którymś z bramkarzy i popracować na skutecznością, bo to chyba jego jeden z największych mankamentów. Trochę pod tym względem przypomina Welbecka, który też potrafił perfekcyjnie rozegrać akcję do momentu, kiedy musiał oddać strzał na bramkę.

Liczę, że w kolejnych spotkaniach sytuacja odwróci się i to piłkarze z formacji ofensywnych otrzymają wyższe oceny niż ich koledzy z obrony.
» 23 września 2017, 21:46 #4
riper10: W LM na pewno Rash nie zagra w wyjściowej 11, Martial był oszczędzany więc na 95% Marial wyjdzie w pierwszym składzie.
» 24 września 2017, 09:22 #3
CRfan: Jones gra genialnie, nie kombinuje, nie wdaje się w niepotrzebny drybling tylko zabija każdą akcję przeciwnika. Tak gra prawdziwy stoper. Fenomenalnie asekuruje Bailly'ego i Young'a, takiej skały z tyłu brakowało nam przez parę ostatnich lat.
Co do Raszforda, widać, że chłopak za bardzo chce. Zrobił się bardzo samolubny i na razie nie wychodzi mu to najlepiej. Co natomiast muszę mu oddać, w grze defensywnej absolutnie bez zarzutu, asekurował Young'a aż miło.
» 23 września 2017, 21:13 #2
tygrys26: aha to świetnie że Miki był obecny na boisku Evertonu, bo na boisku Southampton go nie było widać ;)
» 23 września 2017, 20:59 #1