PL2: Nieznaczna porażka United z Derby County

» 23 września 2017, 10:54 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Manchester United przegrał piątkowe spotkanie z Derby County w ramach szóstej kolejki Premier League 2.
» Czerwone Diabły nie sprostały Baranom na Leight Sports Village
Czerwone Diabły nie potrafiły skutecznie obronić się przy stałych fragmentach gry przeciwników, co sprawiło, iż Barany wywiozły z Leight Sports Village komplet punktów.

Ricky Sbragia zdecydował się na wystawienie identycznego składu jak w zremisowanym 2:2 starciu z Tottenhamem. Pierwsza połowa meczu z Derby County nie przyniosła bramek, choć oba zespoły miały okazję do wyjścia na prowadzenie.

Jako pierwsi gola strzelili goście. W 56. minucie rywalizacji znakomite podanie kolegi po rzucie rożnym wykorzystał Jason Shackell.

Już dwie minuty później gracze United popisali się doskonałą zespołową akcją zakończoną trafieniem DJ Buffonge‘a. Był to jego pierwszy gol na poziomie rezerw.

Ostatnie słowo należało do przyjezdnych, którzy ponownie wykorzystali stały fragment gry. Tym razem na listę strzelców po uderzeniu piłki głową wpisał się Offrande Zanzala.

Do ostatniego gwizdka arbitra rezultat nie uległ już zmianie i Manchester United znalazł się w strefie spadkowej Premier League 2 z dorobkiem pięciu punktów po sześciu meczach. Kolejnym rywalem Czerwonych Diabłów będzie West Ham.