U-18: Niesamowity comeback United w meczu z Arsenalem!

» 16 września 2017, 18:55 - Autor: 10wazzar10 - źródło: manutd.com
Z pewnością było to najbardziej emocjonujące spotkanie na legendarnym obiekcie treningowym The Cliff, użytkowanym przez Salford FC! Młodzież Manchesteru United przegrywała do przerwy z Arsenalem 0:3, jednak w dramatycznych okolicznościach udało im się zwyciężyć 4:3.
» Po fatalnej pierwszej połowie na The Cliff, United zdołali odwrócić losy starcia z Arsenalem
Arsenal był niemal nietykalny podczas pierwszej połowy, jednak po przerwie gospodarze we wspaniały sposób pokonali rówieśników z północnego Londynu, strzelając im cztery bramki, w tym dwie w końcowych minutach spotkania.

Było to mecz otwarcia w nowo utworzonym pucharze dla drużyn U-18. United przystąpili z dużym optymizmem do pojedynku, po dwóch wygranych w lidze nad Stoke City i Derby County. Optymizm szybko jednak został zgaszony, gdyż Arsenal już po 12 minutach prowadził 2:0 po golach Buyako Saki i Emile'a Smitha-Rowe'a.

Podopieczni Kierana McKenny starali się zdobyć bramkę kontaktową, z kolei gracze Arsenalu dążyli do dobicia rywala trzecim trafieniem, co zresztą im się udało za sprawą trafienia Jamesa Olayinka.

Dylan Levitt zastąpił w przerwie kontuzjowanego Aidana Barlowa. Wejście walijskiego pomocnika przyniosło natychmiastowy efekt w postaci asysty przy golu Nishana Burkarta trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy. Gol ten dał nadzieje graczom Czerwonych Diabłów na odniesienie korzystnego rezultatu, co było zauważalne poprzez częstsze ataki United.

W 68. minucie rezerwowy D'Mani Bughail Mellor zmniejszył deficyt do zaledwie jednego gola, a United wyglądało na drużynę, która nie zamierza zadowolić się nawet remisem, mimo fatalnej pierwszej połowy.

7 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Bughail-Mellor został sfaulowany w polu karnym Arsenalu, a jedenastkę na bramkę zamienił Angel Gomes. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w obrębie szesnastki Kanonierów doszło do podobnych wydarzeń, jak te z 83. minuty. Po faulu na Largie Ramazanim arbiter znów wskazał na przysłowiowe wapno, a do piłki podszedł ponownie Gomes, pewnie pokonując Joao Virginię i ustalając wynik spotkania.

United: Fojticek - Tanner, Dunne, O’Connor, B. Williams - Baars (Ramazani 62), Garner, Galbraith, Barlow (Levitt 46) - Gomes - Burkart (Bughail-Mellor 62).

Under-18 Premier League Cup | The Cliff | Strzelcy bramek: Burkart 48, Bughail-Mellor 68, Gomes 83, 89 (obie z karnych) | Saka 5, Smith-Rowe 12, Olayinka 36