U-23: 90 minut Shawa, porażka z Arsenalem

» 8 września 2017, 22:24 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Drużyna Manchesteru United do lat 23 doznała drugiej ligowej porażki z rzędu. Tym razem Czerwone Diabły musiały uznać wyższość Arsenalu, który wrócił do domu ze zwycięstwem 2:0.
» Luke Shaw zaliczył kolejne spotkanie w barwach zespołu do lat 23
Dobrą wiadomością dla fanów klubu z Old Trafford jest kolejny występ w rezerwach wracającego do pełnej sprawności Luke'a Shawa. Anglik pełnił nietypową dla siebie rolę środkowego obrońcy.

Kanonierzy mogli rozpocząć to spotkanie od szybkiego objęcia prowadzenia, gdyż już w pierwszej minucie piłką w słupek trafił Reiss Nelson.

17-letni napastnik spisał się lepiej w 33. minucie, fantastycznie wykorzystując rzut wolny z lewej strony pola karnego.

Drugi cios gospodarzom pięć minut później zadał Josh Da Silva, który wziął przykład z kolegi i również pokonał Kierana O'Harę strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego.

Mimo usilnych prób zdobycia bramki kontaktowej, gracze United nie potrafili sforsować defensywy Arsenalu. Czerwone Diabły zdołały wygrać tylko jeden z czterech pierwszych meczów w sezonie ligowym i aktualnie zajmują siódme miejsce w tabeli.

Kolejnym rywalem klubu z Old Trafford będzie plasująca się na szóstej lokacie Chelsea.