U-23: Remis ze Swansea, 58 minut Shawa i Younga

» 21 sierpnia 2017, 22:26 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
W drugiej kolejce Premier League 2 2017/2018 Manchester United zremisował na własnym terenie ze Swansea City 1:1.
» Luke Shaw wrócił do gry w barwach rezerw Manchesteru United
Mecz rozgrywany w deszczowy poniedziałkowy wieczór był okazją do powrotu do gry Luke'a Shawa oraz Ashleya Younga. Obaj zawodnicy spędzili na murawie Leight Sports Village po 58 minut.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo kiepsko dla Czerwonych Diabłów. Już w trzeciej minucie plac gry musiał opuścić uderzony łokciem przez rywala Ro-Shaun Williams. Jego miejsce zajął Tyrell Warren.

Niedługo potem jedenastkę podyktowaną za faul w polu karnym zmarnował Demetri Mitchell.

Pierwsza odsłona rywalizacji nie przyniosła goli. W 53. minucie defensywę gospodarzy wymanewrował Kenji Gorre, który ładnym strzałem pokonał Joela Pereirę.

Podopieczni Ricky'ego Sbragii uparcie dążyli do wyrównania i dopięli swojego na jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Wówczas ogromne zamieszanie w polu karnym Swansea City wykorzystał Indy Boonen, pakując piłkę do bramki z bliskiej odległości.

Manchester United po pierwszych dwóch kolejkach ligowych ma w dorobku cztery punkty. Kolejnym rywalem Czerwonych Diabłów będzie ekipa Tottenhamu.