Oceny pomeczowe: Swansea - Manchester United 0:4

» 19 sierpnia 2017, 18:11 - Autor: aruna12 - źródło: ESPN/DevilPage.pl
Podopieczni Jose Mourinho nie zwalniają tempa i w drugiej kolejce Premier League odnieśli kolejne zwycięstwo 4-0. Tym razem ofiarą Czerwonych Diabłów był zespół Swansea City, który na własnym stadionie poległ po bramkach Bailly'ego, Lukaku, Pogby i Martiala. Poniżej prezentujemy oceny zawodników United, wystawione przez redakcję ESPN oraz użytkowników DevilPage.pl.
» Paul Pogba na Liberty Stadium zdobył swojego drugiego gola w sezonie
David de GeaDavid de Gea
Spokojne popołudnie, łapał wszystko co było do wyłapania.
ESPN: 6 DevilPage.pl: 7.41

Antonio ValenciaAntonio Valencia
Chętnie ruszał do ataku, by weprzeć ofensywnych graczy. Często był przy piłce, ale nie dostarczył zbyt wielu porządnych dośrodkowań.
ESPN: 6 DevilPage.pl: 7.29

Eric BaillyEric Bailly
Jego błąd doprowadził do sytuacji Swansea na początku spotkania, ale zaliczył też ważny przechwyt piłki, gdy ograł Tammy'ego Abrahama. Strzelił bramkę na 1-0. Ogółem solidny występ.
ESPN: 7 DevilPage.pl: 8.4

Phil JonesPhil Jones
Powinien wyprowadzić United na prowadzenie, ale jego strzał trafił w poprzeczkę. Dobrze powstrzymywał Abrahama, choć napastnik miał nad nim przewagę fizyczną. Zawsze znajdował się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.
ESPN: 8 DevilPage.pl: 7.98

Daley BlindDaley Blind
Po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego padł gol na 1-0. Kolejny solidny występ na lewej obronie.
ESPN: 6 DevilPage.pl: 6.7

Nemanja MatićNemanja Matić
Wykonywał swoją pracę po cichu. Kilka razy dobrze przechwycił piłkę i w odpowiednim momencie atakował rywali, ponadto szybko posyłał piłkę do ofensywnych zawodników. Był przy piłce najczęściej ze wszystkich graczy.
ESPN: 7 DevilPage.pl: 7.82

Paul PogbaPaul Pogba
W pierwszej połowie dostał kartkę, a chwilę później popełnił kolejny niepotrzebny faul i przez godzinę znajdował się pod sporą presją. Wyglądał na sfrustrowanego, dopóki po jego trafieniu w poprzeczkę gola nie zdobył Bailly. Po przerwie prezentował się znacznie pewniej. Zdobył bramkę i asystował Martialowi.
ESPN: 8 DevilPage.pl: 8.22

Juan MataJuan Mata
Perfekcyjnie wykonał rzut wolny, po którym Jones trafił w poprzeczkę. Zbyt wiele jego dośrodkowań zatrzymywało się na pierwszym obrońcy Swansea, ale był zaangażowany w wiele dobrych akcji ofensywnych United.
ESPN: 6 DevilPage.pl: 6.29

Henrich MychitarianHenrich Mychitarian
Przez pierwsze 80. minut spotkania Ormianin nie zrobił zbyt wiele i miał szczęście, że nie został zmieniony. Później w ostatnich dziesięciu minutach zagrał fantastyczną piłkę, która otworzyła drogę do bramki Lukaku, a następnie wypracował gola Pogbie. Miewa magiczne momenty i pokazał to w końcowej fazie meczu.
ESPN: 7 DevilPage.pl: 8.18

Marcus RashfordMarcus Rashford
Na początku zmarnował dogodną sytuację, która mogła dać United prowadzenie. Później, w sytuacji sam na sam z Fabiańskim, próbował lobować bramkarza, zamiast strzelić obok niego. Pod koniec połowy wyglądał na zdenerwowanego, bo uważał, że sędzia zignorował kilka fauli na nim. W drugiej połowie był bezbarwny i został zmieniony.

Romelu LukakuRomelu Lukaku
Mało wyrazisty, bo obrońcy Swansea dobrze go kryli, a i koledzy z United nie ułatwiali mu zadania, gdyż rzadko angażowali go w grę. Jednak gdy pojawiła się okazja strzelecka, Belg nie zawiódł.
ESPN: 7 DevilPage.pl: 7.97

Zmiany:

Anthony MartialAnthony Martial
Kolejny doskonały epizod w wykonaniu Francuza. Zdobył gola i brał udział w akcji bramkowej na 2-0.
ESPN: 7 DevilPage.pl: 8.66

Marouane FellainiMarouane Fellaini
Zrobił to czego oczekiwał od niego Mourinho. Dobrze zabezpieczał tyły i kasował ataki Swansea.

Komentarze (29)

Klimaa: Na plus na pewno Jones który wydaje się solidnym punktem drużyny - zobaczymy co przyniosą kolejne mecze. Najsłabsze występy to Mata i Rashford (widać że był sfrustrowany - powinien strzelić w sytuacji sam na sam z Fabiańskim). Nie zdziwię się jak za tydzień Martial zagra od pierwszego gwizdka bo chłopak po prostu na to zasłużył.
» 20 sierpnia 2017, 10:54 #27
Sochol: Czepiacie się że De Gea dostał taką ocenę. Fakt nie miał nic do łapania obrońcy robili swoje. Rolą bramkarza nie jest tylko bronienie ale również kierowanie obroną i to właśnie robił dobrze. Ustawiał kolegów przed nim perfekcyjnie dzięki temu nie miał wiele piłek do łapania
» 20 sierpnia 2017, 09:07 #26
jesse: Zwycięstwo cieszy, ale było widać, że jeszcze sporo można poprawić (w szczególności szybkie rozegranie). Najbardziej na plus należy ocenić poprawę skuteczności - w poprzednich sezonach mając te same sytuacje strzeleckie drżelibyśmy o 0:1 do końca meczu. Brawo Diabły.
» 20 sierpnia 2017, 08:15 #25
sensi: Osobiście jestem pod wrażeniem Jonesa, i zastanawiam się ile stracił przez swoje kontuzje w przeszłości, bo mam wrażenie że gdyby nie one, mógłby być w dziś jednym z lepszych obrońców na świecie.
Nawet gdy grał z konieczności po bardzo długich przerwach to spisywał się nieprzeciętnie.
» 20 sierpnia 2017, 07:32 #24
frgt10: Z Jones'em jest taka sprawa, że facet potrzebuje regularnych występów - on musi być po prostu w rytmie meczowym, musi grać. Wtedy nie łapią go żadne poważne kontuzje. Właśnie przez te długie przerwy spisywał się kiepsko, brak mu było ogrania i pewności siebie. Dodatkowo, wg mnie, jego ww. pewność siebie u Mourinho znacznie się zwiększyła, a to ogromny dopalacz dla gracza, gdy manager mu ufa, a Mou potrafi wydobywać z zawodników to, co najlepsze. Ja w gościa wierzę, ma dopiero 25 lat i jest na odpowiednich torach.
» 20 sierpnia 2017, 12:48 #23
Pawel000: solidny występ Blinda jego gra doprowadzała mnie do płaczu tyle błędów technicznych i głupich zagrań na szczęście piłka odbijała się po jego myśli
» 19 sierpnia 2017, 23:00 #22
frgt10: Akurat do Blinda się przyczepiasz, kolego? Wg mnie każdy zawodnik zagrał wczoraj poniżej swoich możliwości. Na inaugurację wszyscy zagrali pierwsze skrzypce, wczoraj większość zagrała gorzej. Nie jest to niczyja wina, po prostu Swansea zagrała dobry mecz. Z resztą, nie od dziś wiadomo, że z Łabędziami gra się niewygodnie, to dość fizyczny zespół z kilkoma dobrymi technicznie graczami i wiele drużyn z PL ma z nimi kłopoty. Nawet Jones i Bailly mieli kłopoty w tym meczu. Wywieźć 4 bramki i 3 pkt. z Walii to bardzo dobre zakończenie wg mnie.
Pozdrawiam.
» 20 sierpnia 2017, 13:02 #21
qarcik: Nie do końca zgadzam się z oceną Lukaku. Fakt, że akcji żadnej fenomenalnej nie przeprowadził, ani mega dryblingu ale to chyba nie ten typ napastnika. Świetnie się ustawiał i zauważcie, że większość piłek górnych zgrywał czy też przyjmował przy asyście obrońcy. Jak dla mnie całkiem nieźle jeśli ma za sobą 3 dobrych pomocników to nawet takie zgrywanie ma sens.
» 19 sierpnia 2017, 22:39 #20
M4GIK1990MU: Wszystko fajnie, ale Mata na tym skrzydle razi strasznie. Hiszpan powinien walczyć z Mikim na 10 o miejsce. Z drugiej strony lepszy Mata niż Lingard.
» 19 sierpnia 2017, 22:24 #19
MU1212: wszystko dobrze Rashford najsłabiej a Matić udowadnia na co go stać
» 19 sierpnia 2017, 20:47 #18
krysbe: Wszystko fajnie, ale szkoda Herrery trochę i nieźle zapowiadającego się Pereiry na tournee. Brakuje po prostu miejsca dla nich i pozostaje im rola zmienników. Na tą chwilę mamy bogactwo w środku pola... pewnie do czasu.
» 19 sierpnia 2017, 20:39 #17
vanderToki: "łapał wszystko co było do wyłapania" - czyli ile, jedną piłkę? Tradycyjnie ocena zawyżona na devilpage, o ile w przypadku meczu z WHU jeszcze interwencja warta docenienia notą na poziomie 7 czy nawet 8, bo była przy stanie 1:0, o tyle dziś 6 to po mojemu maks. No ale nic to.
» 19 sierpnia 2017, 20:39 #16
sprite1080: Ale dlaczego? Mecz zakończony czystym kontem chyba tego sie oczekuje od bramkarza. Czy to jego wina ze przeciwnik nie strzelal lub obrona dawala rade? Bramkarza rozlicza sie z puszczonych bramek lub ewidentnych bledow przy interwencjach zatem dlaczego nie ma wyzszej oceny?
» 19 sierpnia 2017, 22:31 #15
milagro: Mecz zakończony z czystym kontem, ale czyja to była dzisiaj zasługa? Bardziej obrońców, ze nie dali de Gei w ogole się spocić niż samego Dave'a.
» 19 sierpnia 2017, 22:55 #14
vanderToki: Otóż to. Bramkarz to taka niewdzięczna pozycja, że niekiedy się nie napracuje, to i nie ma go za co oceniać. Skoro się nie narobił, to na ocenę powyżej wyjściowej raczej nie zasługuje - podobnie jak zawodnik z pola, który niewiele by pograł.
» 19 sierpnia 2017, 23:30 #13
Davide: Niektórzy użytkownicy chyba wystawiali oceny po zobaczeniu wyniku na livescore, wszystkie wyższe od tych z ESPN. Wynik piękny, ale to był przeciętny mecz z jednym z kandydatów do spadku.
» 19 sierpnia 2017, 20:39 #12
EmilCioran: Świetny opis gry Mikiego. Komentatorzy na c+ jak w pewnym momencie powiedzieli że Henryk bierze udział w każdej ofensywnej akcji United to nie wiedziałem czy ja oglądam ten sam mecz. A to było jeszcze przed jego asystami. Dla mnie on wiele nie pokazał przed tymi dwoma świetnymi kończącymi podaniami. Ale to cały Ormianin, on często jest niewidoczny po to żeby za chwile błysnąć bramką czy asystą. No ale ciężko go ocenić negatywnie bo jednak zaliczył dwie asysty. 7 jak najbardziej zasłużona.
» 19 sierpnia 2017, 20:30 #11
Goro2001: Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.08.2017 20:17

Pytanie - gdzie się podziali wszyscy krytycy Nemanja Matića ?? ;-)
» 19 sierpnia 2017, 20:16 #10
vanderToki: Wrócili do łojenia w FIFA. Kilerek może się zapłakał, że Neymar trafił do PSG, a nie do United.
» 19 sierpnia 2017, 20:40 #9
Sideswipe: Kilerek nie płacze i nie jęczy nu nu. On tylko zmienia zdanie (kij że co mecz, a czasem nawet co 45 minut).
» 20 sierpnia 2017, 11:32 #8
Manuel11: Kilku zawodnikow zagralo dobrze dopiero po przerwie a Rashfordowi przyda sie mecz odpoczynku bo dzis byl zdenerwoawany sfrustrowany i generalnie zagral słabo Martial go dobrze zastapi a i cieszy forma Lukaku wreszcie jest zawodnik ktory z zimna krwią wykorzysta ta jedna jedyna szanse dla siebie i druzyny tego United potrzebuje
» 19 sierpnia 2017, 19:51 #7
grobla95: Rashford gra ogólnie świetnie, ale ma też jakiś mega talent do marnowania sam na sam. Przypomina mi się troche Welbeck jak patrze gdy Rash leci sam na sam. Mou powinien chyba zostawiać go z DDG, żeby godzinę po treningu ćwiczyli sam na sam, myśle że to dałoby efekty.
» 19 sierpnia 2017, 19:31 #6
duncaneedwards: na taki manchester czekalem.taka pilke i tak grajcacy zespol chce sie ogladac. glory glory man united:DDD
» 19 sierpnia 2017, 19:11 #5
lukiton0589: a ja czekam, aż znajdziesz jakiegoś kolegę w realu i oderwiesz się od klawiatury
» 19 sierpnia 2017, 19:55 #4
adi343: Brak Lingarda i już efekty