Wypożyczenia: Bramkarze United w akcji

» 6 sierpnia 2017, 13:14 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Po wakacyjnej przerwie wracamy do piłkarskich zmagań w Europie, gdzie rozpoczął się sezon 2017/2018. Z tej okazji powracamy także do serii wpisów dotyczących poczynań piłkarzy wypożyczonych z Manchesteru United.
» Sam Johnstone wpuścił jedną bramkę w spotkaniu z Hull City
Obecnie taki status mają: Sam Johnstone (Aston Villa), Dean Henderson (Shrewsbury Town), Regan Poole (Northampton Town) oraz Devonte Redmond (Scunthorpe United).

Rozpoczynamy od Aston Villi, która w pierwszym meczu nowego sezonu podjęła na własnym terenie Hull City. The Villans prowadzili już po siedmiu minutach, kiedy do bramki rywali trafił Gabriel Agbonlahor. W drugiej połowie podopieczni nowego menadżera, Leonida Słuckiego, przycisnęli i wyrównali za sprawą gola Jarroda Bowena, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Kamila Grosickiego. Sam Johnstone rozegrał bardzo dobre spotkanie i zanotował kilka udanych interwencji.

Aston Villa - Hull City 1:1
Sam Johnstone: 90 minut
Ocena WhoScored: 7.1/10

------------------------------------------------------------

Bardzo dobrze spisał się również wypożyczony do Shrewsbury Town Dean Henderson. Anglik zachował czyste konto w spotkaniu z Northampton. W ekipie gości cały mecz na ławce rezerwowych spędził Regan Poole.

Shrewsbury Town - Norhampton Town 1:0
Dean Henderson: 90 minut
Regan Poole: cały mecz na ławce rezerwowych

Swoich umiejętności na razie nie miał okazji zaprezentować Devonte Redmond. 20-letni pomocnik z perspektywy ławki rezerwowych obserwował, jak jego Scunthorpe remisuje u siebie z Wimbledonem 1:1.