Cookies na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików Cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Jeżeli rozumiesz i akceptujesz powyższy fakt, kliknij w link obok. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do zapoznania się z naszym działem "Polityka Cookies", klikając na link po prawej.

Akceptuj pliki Cookies

Więcej informacji

Zapowiedź: Southampton vs Manchester United

» 16 maja 2017, 21:03 - Autor: Bart - Źródło: BBC, WhoScored.com
Manchester United teoretycznie zakończył już rozgrywki ligowe w sezonie 2016/2017. Szósta pozycja w Premier League jest już bowiem przesądzona. Ekipie Jose Mourinho do rozegrania pozostały jednak jeszcze dwa spotkania. Pierwsze z nich, przeciwko Southampton, w najbliższą środę o godzinie 20:45.
Zapowiedź: Southampton vs Manchester United
» Manchester United teoretycznie zakończył już rozgrywki ligowe w sezonie 2016/2017. Szósta pozycja w Premier League jest już bowiem przesądzona. Ekipie Jose Mourinho do rozegrania pozostały jednak jeszcze dwa spotkania. Pierwsze z nich, przeciwko Southampton, w najbliższą środę na St Mary's Stadium o godzinie 20:45.
Mając na uwadze odpuszczenie pozostałych meczów ligowych i skupienie się na finale Ligi Europy, Jose Mourinho z pewnością wystawi mocno rezerwowy skład przeciwko Świętym, dając okazję do gry kilku młodym i mało grającym graczom.

Wolne od menadżera dostali De Gea, Pogba, Blind oraz Valencia. Szansę na debiut w seniorskiej kadrze mają Demetri Mitchell oraz Scott McTominay. Po ostatnim meczu z Tottenhamem w kadrze MU nie pojawiły się nowe urazy.

Kto? Southampton vs Manchester United
Kiedy? 17.05.2017, 20:45
Gdzie? St Mary’s Stadium
Transmisja? Canal+ Sport


W zespole Southampton szansę na grę ma Charlie Austin, który z powodu kontuzji pauzował od grudnia. Kontuzjowani pozostają ciągle Alex McCarthy oraz Virgil van Dijk. Kilku zawodników nie jest pewnych ze względu na drobne urazy lub brak formy, jak na przykład Shane Long.

Przewidywany skład:


Wypowiedzi przedmeczowe
Jose Mourinho - Zawsze gram w rozgrywkach do końca. W Pucharze Ligi zazwyczaj docieram daleko. Jeśli chodzi o krajowe puchary, to wygrywałem je w Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, więc zazwyczaj mam wiele meczów. Nigdy jednak nie było ich tyle, co teraz. Sytuacja, kiedy grasz finał, a mecz, który miałeś rozegrać w tamtym czasie, zostaje przełożony na ostatni tydzień sezonu jest szalona! Nigdy nie miałem czegoś takiego.


Peter Bosz - Jeżeli popatrzycie na jego wyjściowe składy i formacje w tym sezonie, zobaczycie, że gra prawie dwoma zupełnie różnymi zespołami - jeden w Lidze Europy, drugi w Premier League. Jeżeli chłopaki, których Mourinho chce wystawić w finale Ligi Europy nie zagrają w weekend w Premier League, będą tak samo wypoczęci i przygotowani jak moi piłkarze. Zwróćcie też uwagę na ilość zawodników, jaką ma do rotacji w składzie.


Przedmeczowe ciekawostki
- Święci nie pokonali Manchesteru United w ostatnich 8 ligowych i pucharowych meczach na własnym stadionie. Ostatnie zwycięstwo na St Mary’s Stadium zanotowali w sierpniu 2003 roku.

- United przegrali tylko 7 z 35 rozegranych ligowych meczów z Southampton.

- Aż ośmiokrotnie gracze Manchesteru United wygrywali mecze, w których to Southampton jako pierwszy strzelał bramkę.

- 4 z 5 bramek strzelonych Świętym w tym sezonie przez United padła po strzałach Zlatana Ibrahimovicia.

- Tylko spadający z ligi Sunderland ma na koncie mniej zdobytych bramek w meczach domowych niż Southampton. Święci zdołali strzelić tylko 17 goli przed własną publiką.

- Manchester United nie przegrał 3 meczów ligowych z rzędu od grudnia 2015 roku, gdy menadżerem był Louis van Gaal.

- Ekipa Mourinho wywalczyła więcej punktów w meczach wyjazdowych (34) niż na Old Trafford (31).

- Wayne Rooney ostatnią bramkę na St Mary’s zdobył jeszcze w barwach Evertonu w 2004 roku.

Mecz Southamtpn vs Manchester United będzie można śledzić na łamach Live.DevilPage.pl. Początek spotkania na St Mary’s Stadium w środę o godzinie 20:45.

« Poprzedni news
Woodward zadowolony z pierwszego sezonu Mourinho
Następny news »
United zakończą sezon na szóstym miejscu


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (48)


iMarMU: Dzisaj mecz na luzie to wygramy :):):)!!
» 17 maja 2017, 19:36 #46
RedRevolta: Troche smutne, że dzisiaj już wole obejrzeć mecz Ekstraklasy niż United który gra o pietruszkę.
» 17 maja 2017, 19:05 #45
Krystiano98: No to powodzenia :D Ja wole jednak obejrzeć jakieś celne podania ;d
» 17 maja 2017, 19:10 #44
Gallacher: Mecz kompletnie bez żadnego znaczenia i na pewno obejrzę sobie finał pucharu Włoch bo tam chociaż będą emocje i Celtę z Realem bo to emocjonująca końcówka sezonu w La Liga.Chyba większość kibiców ten mecz odpuści bo sami wszyscy wiedzą że musi być te ciśnienie i emocje piłkarskie.
» 17 maja 2017, 18:08 #43
RedDevils4life: Szczerze? Mimo, że Lazio prezentuje ostatnio wyśmienitą formę strzelecką to jakoś finały pucharów krajowych z udziałem Bayernu, PSG czy Juventusu są nudne. Nawet jak będzie widowisko to z góry ten mecz jest po ich stronie.
» 17 maja 2017, 18:12 #42
RedDevils4life: Ciekawi mnie czemu nie ma DDG. Czyżby był oszczędzany na finał LE? To raczej mniej prawdopodobne, bo Romero bronił chyba w każdym meczu tych rozgrywek i to raczej on stanie między słupkami w Sztokholmie.

Myślę, że dzisiaj może bronić Joel Pereira, którego ostatnio Mourinho chwalił.
» 17 maja 2017, 18:05 #41
damian2987: David stał w bramce w 2 mecze..
» 17 maja 2017, 18:09 #40
RedDevils4life: Dlatego napisałem "chyba w każdym meczu"...
» 17 maja 2017, 18:10 #39
SWAT: Oby nie było tak że mournio już wie że ddg już nie jest piłkarzem MU:)
» 17 maja 2017, 19:53 #38
seju: Dzisiaj obejrzę Legia - Lech. Już nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem polską ligę. Niech ten sezon już się kończy i zaczyna nowy:/
» 17 maja 2017, 17:35 #37
Freddie: na ESPN mówią że kupilismy Keane'a za 25 mln funtów :)
» 17 maja 2017, 17:16 #36
tomekwietniu: A jak z ich wiarogodnością? :)
» 17 maja 2017, 17:20 #35
MatiasXD: Po co nam ten stary pryk Robbie Keane? Gość ma 36 lat na karku a my płacimy za niego taką sumę. Już lepiej postawić na młodego Rashforda niż takiego napastnika-emeryta.
» 17 maja 2017, 17:26 #34
rubin: A moze chodzi o Roya?
» 17 maja 2017, 17:28 #33
RedDevils4life: Jak to literówka im się wkradła i tak naprawdę tematem tego artykułu jest Harry Kane. 25 mln to pierwsza rata...
» 17 maja 2017, 18:01 #32
Krystiano98: Nie Kane, tylko Kone. Bakari Kone podobno już dopinają
» 17 maja 2017, 19:12 #31
Freddie: Michael Keane z Burbnley... 25 mln dlatego że MU chyba ma taką klauzule wykupu.
» 17 maja 2017, 19:48 #30
RedDevils4life: Mamy % od sprzedaży więc sprzedając go do nas nie będą musieli nam dawać tej części z transferu. Dlatego opcja sprzedaży nam opłaca im się najbardziej.
» 17 maja 2017, 19:51 #29
jassaj: Ten mecz po prostu się odbędzie, dla nas jest on podniecający jak emerytka ze sztuczną szczenką. Nam już nic nie grozi w tym sezonie- ani nie spadniemy niżej ani już nikogo nie przeskoczymy, mamy mecz sezonu przed sobą więc zagra młodzież- i tyle. Jak ktoś lubi oglądać rezerwowych to znajdzie cos dla siebie, ja chętnie bym obejrzał ale mając do wyboru mecz bez historii czy nadgonienie obowiązków to wole robić swoje. Oczywiście dla Świętych to będzie mecz o coś- mini odegranie się za Puchar Ligi- (chociaż bądzmy szczerzy nawet jak wygrają to życia to nie zmieni), utrzymanie 8 pozycji w PL, wygrana na własnym boisku z głośnym rywalem ale... szału nie oczekuje, może jakimś plusem będzie dobry występ jakiegoś młodzika
» 17 maja 2017, 13:54 #28
RuudVN: już po pierwszym zdaniu mi stanął
» 17 maja 2017, 14:10 #27
jassaj: czyżby jakaś rodzina do Macrona ? :D
» 17 maja 2017, 14:38 #26
Kalina: macmacronmakaron xd
» 17 maja 2017, 15:43 #25
RuudVN: Tak na przyszłość, żeby nikt nie pytał, ten kto wygra Ligę Europy z automatu przechodzi do LM, w LM jest 31 miejsc + 1 za ligę Europy, dlatego nikt nikomu za wygranie LE nie zabierze gry w LM, nawet jeżeli chodzi o polską ligę.

PS: w LE może zagrać każdy zespół z każdego kraju (wygrana pucharu), co daje szansę gry w LM nawet zespołowi z klasy B (wiem nierealne ale jednak możliwe).
» 17 maja 2017, 13:15 #24
podjazdowy: Hmm dziwne przekonania mam do tego meczu, sam nie wiem czego sie spodziewać. Nawet nie będę go oglądał bo zagra młodzież. Czekam na ten finał LE licze ze bedzie prawdziwa wojna!
» 17 maja 2017, 13:08 #23
trezegram: A ja własnie obejrzę sobie z tego powodu, że zagra młodzież.
» 17 maja 2017, 13:11 #22
Krystiano98: Ja również jak trezegram, obejrze dla młodych. Wiadomo, że z podstawowymi emocji nie będzie, a oni bądź co bądź walczą o miejsce
» 17 maja 2017, 14:43 #21
Himself: tak z innej beczki troche;to najgorszy sezon Mou w jego karierze
» 17 maja 2017, 12:32 #20
Himself: nie wliczajac zwolnienia z Chelsea bo nie rozegral calego sezonu jak wiadomo...no i poczatku kariery jak prowadzil Uniao Leira i Benfice to nie wiem jak mu tam poszlo ;)
» 17 maja 2017, 12:33 #19
bambi1234: Idealny moment, żeby szansę dostali młodzi z rezerw. Chciałbym zobaczyć w bramcę Joela.
» 17 maja 2017, 12:01 #18
Ave88: Najlepszy prezent na urodziny dzisiaj dla mnie to mimo bardziej rezerwowego skladu wygrana MU:) szkoda ze dzisiaj nie graja finalu LE.... :D
» 17 maja 2017, 06:57 #17
mikon70: Mecz o nic. Fajnie będzie zobaczyć jakiś chłopaków z akademii żeby sobie dłużej pograli.
» 17 maja 2017, 02:40 #16
Kilerek7: Widzieliście ranking CIES najlepszych bramkarzy w Europie? 1. Neuer, 1. Asensjo 2. Lloris 3.
DDG i Courtoisa nawet w 10 tce nie ma, śmiech na sali.
» 17 maja 2017, 01:55 #15
GUESSWHOISBACK: ciekawe kto na rankingi patrzy
» 17 maja 2017, 03:04 #14
Kilerek7: James Ducker z Telegraph: MU nie jest zainteresowane sprowadzeniem Jamesa!

Oby Oby!
» 17 maja 2017, 01:50 #13
GUESSWHOISBACK: Pewnie go wymienia za pazerniaka z Hiszpanii
» 17 maja 2017, 03:07 #12
zbyszek7: Kolejny sparing przed finalem
» 17 maja 2017, 01:01 #11
NexaT: "- Manchester United nie przegrał 3 meczów ligowych z rzędu od grudnia 2015 roku, gdy menadżerem był Louis van Gaal."

cóż za piękna, długoletnia seria. Mam nadzieje, że nie wtopimy, bo głupio byłoby po tylu latach wyrównać ten niechlubny rekord.

aż mi się przypomniał ten okres listopadowo-grudniowy i brak wygranej przez 10 kolejek. piękne czasy. a niektórzy się tutaj rozklejają, że przeież LvG nie był taki zły, miał plan, trzeba było dać mu jeszcze szanse. xD krótka pamięć ludzka.
» 16 maja 2017, 23:56 #10
iMarMU: Będzie to ciekawy mecz. Mały rewanż za finał.!!
» 16 maja 2017, 23:07 #9
jobok: u buka bym nie stawial ale robie combo z 1 X 2 ale mysle ze bedzie remis albo minimalne zwyciestwo czerwonych diablow;)
» 16 maja 2017, 22:59 #8
Skiller2000: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.05.2017 21:20

Moim zdaniem skład:
De Gea

Bailly Smalling Jones
Valencia. Blind
Herrera. Fellaini
Lingaard Martial
Rooney
» 16 maja 2017, 21:19 #7
RedDevils4life: "Wolne od menadżera dostali De Gea, Pogba, Blind oraz Valencia."

Czytamy dokładniej... :P
» 16 maja 2017, 22:39 #6
brylantowy: Nie pozostaje nic innego jak tylko trzymać mocno kciuki za naszych diabłów. Co ma być to będzie, a jak już będzie to się zobaczy.
» 16 maja 2017, 21:08 #5
Krystiano98: Lavezzi podobno ma 800tyś funtów tygodniowo, not bad
» 16 maja 2017, 21:05 #4
LvG: I jak to się ma do posta?
» 17 maja 2017, 00:10 #3
Luke88: ucz się, ciężko i uczciwie pracuj i płać grzecznie podatki to też będziesz tyle zarabiał