Marcus Rashford podąża śladami Wayne'a Rooneya

» 26 września 2016, 21:30 - Autor: matheo - źródło: tribalfootball.com
Marcus Rashford ma równie udany początek kariery w Manchesterze United, jak niegdyś Wayne Rooney.
» Marcus Rashford rozpoczął swoją karierę w Manchesterze United w znakomitym stylu
Rashford w swoich pierwszych 25 występach w barwach Czerwonych Diabłów zdobył dla klubu z Old Trafford 12 bramek. To dokładnie ten sam wynik, którym mógł się pochwalić Wayne Rooney, kiedy wchodził do składu United w sezonie 2004/2005.

Rashford poprawił swój bramkowy dorobek w ostatnim meczu z Leicester City (4:1). Młody Anglik ma na swoim koncie 4 trafienia w sezonie 2016/2017 we wszystkich rozgrywkach i wspólnie ze Zlatanem Ibrahimoviciem jest najlepszym strzelcem zespołu.

Redknapp: Giggs może odnieść sukces w Swansea
Mata rozmawiał z Mourinho o nowym kontrakcie

Komentarze (13)

Klimaa: Trzymamy kciuki za chłopaka bo mamy w składzie niezły talent!
» 28 września 2016, 12:24 #13
Makavelli88: wydane grube miliony na transfery..spoko:) nie ma marcusa druzynie nie idzie :P
» 27 września 2016, 11:08 #12
pequ89: Może pobije rekord bramek Rooneya?
» 27 września 2016, 11:06 #11
walus86: ...czyżby nowy Andy Cole...
» 27 września 2016, 09:34 #10
utdpunx: Co do prowadzenia się na "starość" piłkarską mam nadzieję, że będzie bral przykład bardziej ze Zlatana niż z Rooneya.
» 26 września 2016, 23:14 #9
DonLitek: Lepiej z Giggsa. Yoga, ćwiczenia, odpowiedni tryb życia dały Giggsowi wiele az do 40 roku życia. Pod koniec potrafił nadal zagrać na skrzydle, co mu sie dobrze udawało.
» 27 września 2016, 00:26 #8
jamistrz0702: Sprawdziłem ile dokładnie minut na boisku byli obaj przez te swoje pierwsze 25 spotkań. I Wayne miał 1982 minuty, a Marcus 1768 minut. To wychodzi na to, że Rashford miał o prawie 2,5 meczu "mniej" niż Rooney. Średnio Roo był prawie 80 minut na mecz, a jego młodszy kolega średnio 71 minut.
Te statystyki sobie wyliczyłem posiłkując się stroną soccerbase (to nie jest reklama strony, po prostu informuję Was o takiej stronce) i używając kalkulatora w telefonie xD
» 26 września 2016, 22:45 #7
SkowronUNITED: Rooney to legenda bez wątpienia.. Ale jako przykład do naśladowania to akurat słaby pomysł... Rooney nigdy nie miał tendencji do prowadzenia się jak należy. I dlatego na moje oko wykorzystał jakieś 70% swojego talentu. Teraz jest gościem koło 30 i nie daje rady fizycznie już od jakiś 2/3 lat. To straszne jak patrzy się z tej perspektywy.
» 26 września 2016, 22:22 #6
UnitedWeStand: Szczególnie jak się weźmie pod uwagę grę i wiek Tottiego.
» 26 września 2016, 23:18 #5
Fenek: Należy na niego chuchać i dmuchać.
» 26 września 2016, 22:14 #4
uzil25: Genialny chłopak.

Swoją drogą Zlatan ma więcej bramek. W meczu o Tarcze Wspólnoty zdobył bramkę co dawałoby mu lidera jeśli chodzi o klasyfikacje strzelców.

Rashford to obecnie chyba nasz najlepszy zawodnik w tym sezonie. Nie trzeba specjalnie owijać tego w bawełnę. Jest naprawdę świetny bo dawno nie mieliśmy chyba zawodnika, który tak często przełamywałby zasieki rywali i nękał obrońców rywali swoimi rajdami. Może jeszcze Martial ze zeszłego sezonu.
» 26 września 2016, 22:02 #3
simsonson: w tym sezonie 15+ bramek :)
» 26 września 2016, 21:36 #2
mateusz09874: Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę ile razy wchodził z ławki rezerwowych wśród tych 25 występów. Tak imponujących statystyk dawno nikt nie miał, możliwe że Rooney miał więcej minut na boisku
» 26 września 2016, 21:40 #1