Euro 2016: Gospodarze w półfinale turnieju

» 3 lipca 2016, 22:52 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Reprezentacja Francji zgodnie z oczekiwaniami poradziła sobie z Islandią wygrywając 5:2 i zapewniając sobie przepustkę do półfinału mistrzostw Europy.
» Reprezentacja Francji dołączyła do grona półfinalistów turnieju
Na wstępie warto dodać, że całe spotkanie na ławce rezerwowych spędzili Anthony Martial i Morgan Schneiderlin.

Strzelanie na Saint-Denis już w pierwszym kwadransie rozpoczął Olivier Giroud. Osiem minut później na listę strzelców wpisał się Paul Pogba.

Jeszcze przed przerwą bramkarz reprezentacji Islandii musiał dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki po trafieniach Antoine‘a Griezmanna oraz Oliviera Giroud.

Podopieczni Heimira Hallgrímssona oraz Larsa Lagerbäcka nie zamierzali jednak składać broni i dziesięć minut po wznowieniu gry do bramki trafił Kolbeinn Sigþórsson.

Nadzieje Islandczyków rozwiał Giroud, który trzy minuty później dołożył drugie trafienie w tym meczu.

Jako ostatni na listę strzelców wpisał się Birkir Bjarnason ustalając wynik rywalizacji na 5:2 dla Trójkolorowych. W półfinale ich rywalem będzie reprezentacja Niemiec. Ta konfrontacja odbędzie się siódmego lipca na Stade Vélodrome w Marsylii.

Scholes: Ibrahimović spełni oczekiwania kibiców
Pierwszy dzień pracy Mourinho w United

Komentarze (16)

szabo1878: szkoda Islandii :/ kurde dostali dwa szybkie ciosy i juz sami chyba mieli w glowach, ze jest po meczu.
» 4 lipca 2016, 13:32 #15
DolphZiggler: Z taką grą obronną to ja wyczuwam powtórkę z 2014 myślę tu o Brazylii skoro Islandia strzeliła im 2 bramki to ile w stanie będą strzelić Niemcy?
» 4 lipca 2016, 10:26 #14
RuudVN: tak jakby obrona Niemiec to był jakiś monolit, nawet Milik mógł im 2 wsunąć,
» 4 lipca 2016, 10:13 #9
Matias: Oby Niemcy zrobili im powtórkę z 1940 roku.
» 4 lipca 2016, 01:22 #8
UrbannLegend: Jak ja lubię te zupełnie nieanalogiczne porównania meczów z jakimiś wydarzeniami z historii.

Hurr Polska - Niemcy tak jak oblężenie Malborka w 1410, tam odstąpili od murów i Polacy też odstąpili od bramki Neuera durr
» 4 lipca 2016, 02:43 #7
Klimaa: Szkoda Islandii ale wygrała drużyna zdecydowanie lepsza. Jeśli Francuzi utrzymają formę powinni pokonać Niemców i co za tym idzie są chyba faworytem do wygrania całego turnieju.
» 3 lipca 2016, 23:30 #6
Norbi17: Atak widać że u Francuzów funkcjonuje jak trzeba, ale obrona zawala po całości i na Niemców może to nie wystarczyć
» 3 lipca 2016, 23:33 #5
Arvv: Wkradł się błąd w artykule. Czwartego gola dla Francuzów strzelił Payet, nie Giroud.

Co do samego meczu, szkoda mi Islandii. Z jakiegoś powodu nie przepadam Tricolores, ale nie o tym mowa. Uprzedzenia na bok. Kopciuszek bardzo fajnie prezentował się do tej pory, odważnie, bez kompleksów. Zawiodło dzisiaj chyba to, co było najsilniejszą bronią Islandczyków w poprzednich spotkaniach - obrona. Kto wie jak by się mecz potoczył gdyby przetrzymali pierwszą połowę. Można teraz gdybać, nie zmienia to jednak faktu, że wygrała drużyna lepsza i chwała im za to.
» 3 lipca 2016, 23:19 #4
RadsonRadson: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.07.2016 23:25