U-21: City rozbite w derbach, tytuł na wyciągnięcie ręki!

» 12 maja 2015, 22:59 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Zespół Manchesteru United do lat 21 w fenomenalnym stylu rozgromił rywali 4:0 w derbach miasta i tym samym wykonał milowy krok na drodze do mistrzostwa Anglii. Ten mecz na trybunach Old Trafford obejrzało ponad 16 tysięcy widzów.
» Manchester City rozbity w derbach!
Zdobyte trzy punkty oznaczają, iż w piątek Chelsea nie będzie mogła zgubić punktów w konfrontacji w West Hamem, by nie uczynić Czerwonych Diabłów triumfatorami ligi.

Strzelanie rozpoczęło się już po pięciu minutach za sprawą Jamesa Wilsona. Wysoko ustawiona linia obronna Manchesteru City sprawiła, iż Adnan Januzaj mógł popisać się znakomitym prostopadłym podaniem do kolegi. Anglik w swoim stylu opanował piłkę i nie dał szans Angusowi Gunnowi.

Chociaż goście dłużej utrzymywali się w posiadaniu piłki, to starali się zagrozić bramce United głównie poprzez strzały z dystansu.

Podopieczni Warrena Joyce‘a rozpoczęli drugą odsłonę gry tak samo dobrze, jak pierwszą. Wszystko za sprawą Adnana Januzaja, który ściął z piłką do środka i zaskoczył nieco zasłoniętego bramkarza City.

Kolejna fala radości na Old Trafford przypadła na 79. minutę spotkania. James Wilson błysnął świetnym dośrodkowaniem z lewego skrzydła, a Ashley Fletcher posłał piłkę do bramki przyjezdnych.

Ostatni cios Czerwone Diabły zadały dwie minuty później. Tym razem na listę strzelców wpisał się Matthew Willock, który strzałem zza pola karnego wykończył akcję całej drużyny.

Manchester United ma przed sobą jeszcze tylko jedną kolejkę ligową, w której notabene jego rywalem ponownie będzie Manchester City. Przynajmniej jeden punkt wywalczony w tej konfrontacji oznacza, iż Czerwone Diabły po raz drugi w historii zostaną mistrzami Premier League do lat 21.