U-18: United lepsi w derbach Manchesteru!

» 17 stycznia 2015, 15:04 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Manchester United do lat 18 jako pierwszy stracił bramkę w dzisiejszych derbach miasta, co nie przeszkodziło mu we wspaniałym stylu ograć lokalnego rywala 5:2.
» Podopieczni Paula McGuinnessa zaaplikowali dziś rywalom aż pięć goli
Mecz rozpoczął się lepiej dla The Citizens, którzy objęli prowadzenie po upływie kwadransa. Ro-Shaun Williams posłał zbyt krótkie podanie do swojego bramkarza i Dean Henderson był zmuszony opuścić swoje stanowisko. Wybita przez niego piłka ostatecznie znalazła się pod nogami Zackariasa Faoura, który niezwykle precyzyjnym strzałem posłał futbolówkę do siatki.

Odpowiedź gospodarzy nadeszła nieco ponad dziesięć minut później. Joe Riley został sfaulowany blisko prawej linii bocznej. W wyniku rzutu wolnego sam poszkodowany uderzył piłką w słupek, a skuteczną dobitką błysnął Devonte Redmond.

Minęło kolejne dziesięć minut, a Tyler Read popisał się znakomitym rajdem prawym skrzydłem, po czym posłał mocne dośrodkowanie w pole karne rywali. Golkiper City wypuścił futbolówkę z rąk i z najbliższej odległości do bramki wepchnął ją Ethan Hamilton.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się rezultatem 2:1, Joe Riley wywalczył rzut rożny, po którym gola strzelił Ro-Shaun Williams.

Obywatele nie zamierzali jednak składać broni i osiem minut po rozpoczęciu drugiej odsłony zmniejszyli straty. Tym razem na listę strzelców wpisał się Rodney Kongolo.

Goście nie cieszyli się jednak zbyt długo, gdyż po godzinie gry United ponownie prowadzili różnicą dwóch bramek. Dean Henderson wybił piłkę spod własnej bramki, a futbolówka niespodziewanie znalazła się pod nogami Marcusa Rashforda. Napastnik Czerwonych Diabłów spokojnie ją opanował i posłał do siatki City.

Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do Zacha Dearnleya, który zdobył bramkę po asyście Timothy’ego Fosu-Mensaha.

Zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Paula McGuinnessa wskoczyć do czołowej czwórki tabeli ligowej. Kolejny mecz Manchesteru United zaplanowano na 24 stycznia. Będzie to wyjazdowa konfrontacja z Wolverhampton.