Starcie legend: Rangersi lepsi od United

» 6 maja 2013, 22:29 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Legendy Glasgow Rangers pokonały w meczu charytatywnym byłych graczy Manchesteru United aż 4:1. Spotkanie odbyło się na Ibrox Stadium.
» Legendy United po raz kolejny wspierają działalność charytatywną
Aż 23 tysiące widzów pofatygowało się na stadion, by śledzić poczynania m.in. Ally‘ego McCoista, Briana Laudrupa, Stuarta McCalla, Bryana Robsona, Denisa Irwina czy Dwighta Yorke‘a. Przychody z tej rywalizacji zasiliły konta Rangers Charity Foundation oraz UNICEF.

Pierwsze bramka padła już w 19. minucie meczu. Futbolówka zagrywana z rzutu rożnego trafiła pod nogi Dwighta Yorke‘a, który błyskotliwie wycofał ją piętą do Ronny‘ego Johnsena, a Norweg bez trudu wyprowadził Czerwone Diabły na prowadzenie.

Wyrównanie nadeszło już w 30 minucie. Piłka podana z lewego skrzydła została dotknięta przez jednego z zawodników gości i znalazła się na 25. metrze od bramki Manchesteru. Jorg Albertz huknął z całej siły i Raimond van der Gouw nie zdołał zachować czystego konta.

Na kolejnego gola kibice czekali aż do 67. minuty spotkania. Dośrodkowanie z lewej flanki trafiło do Ally‘ego McCoista, który uderzył na bramkę niemal z linii pola karnego. Futbolówka odbiła się po drodze od Trevora Stevena i wylądowała w bramce Czerwonych Diabłów.

McCoist sam wpisał się na listę strzelców w 74 minucie. Szkot sprytnie uderzył piłkę z rzutu wolnego i tym samym podwyższył wynik rywalizacji na 3:1.

Ostatnia bramka w tym meczu padła w 86. minucie. The Gers wyprowadzili znakomitą kontrę, Brian Laudrup podał do Alexa Rae, a ten ostatni ustalił wynik spotkania na 4:1.

Glasgow Rangers - Manchester United 4:1 (1:1)

(Johnsen 19‘, Albertz 30‘, Steven 67‘, McCoist 74‘, Rae 86‘)