Cookies na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików Cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Jeżeli rozumiesz i akceptujesz powyższy fakt, kliknij w link obok. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do zapoznania się z naszym działem "Polityka Cookies", klikając na link po prawej.

Akceptuj pliki Cookies

Więcej informacji

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Gwiazdy MŚ 2018

RuudVN

Dodano: 12.05.2018, 11:16
Jak w temacie, przed każdymi mistrzostwami wielu graczy jest typowanych do miana MVP, poza Messim i CR (wiadomo) moje typy to:
Brazylia - Neymar, Gabiel Jesus (ofensywna piłka, dużo bramek, zobaczymy który strzeli więcej)
Argentyna - Messi
Portugalia - Ronaldo
Niemcy - ciężko określić, równy zespół
Francja - Pogba, Griezmann, Mbappe (oby Giroud nie grał w pierwszym składzie)
Hiszpania - Isco (ostatnio w kadrze wcielenie Xaviego i Iniesty razem wziętych)
Belgia - Hazard, Bruyne

z pozostałych zespołów raczej nieliczących się w stawce:
Salah, Suarez, Cavani, James, Kane
missfinn
Dodano: 12.05.2018, 14:17
Hm, zgadzam się mniej wiecej z tym. Oczywiście, na Ronaldo czy Messiego liczy się zawsze, ale ludzie powinni też zrozumieć, że nieprzewidywalny czynnik ''szczęścia'' czy ''pecha'' w piłce, jak w każdym zresztą sporcie, zawsze występuje i może dużo namieszać. I nie mówię tego w sensie negatywnym, przeciwnie, bo szczęście czy pech to część życia w ogóle, a na tym poziomie gry jak to się mówi ''szczęście to jest coś, co występuje, gdy przygotowanie i umiejętności spotykają szansę''. A ja przy tym akurat lubię niespodzianki w piłce, uważam, że dzięki temu piłka jest piękna a nie nudna, jak na przykład podczas Euro 2016 naprawdę fajna była droga drużyny Islandii, to jak pozytywnie zaskoczyli i ich osiągnięcia. Także nie krakałbym, że zespoły takie jak Kolumbia, Urugwaj czy Anglia nie liczą się w stawce. Może właśnie nareszcie Anglia się przebudzi i w końcu uda im się, jeśli nie wygrać (w to też wątpię), ale przejść do pół finałów? W końcu niektórzy zawodnicy Anglii wiele się przez te 2 ostatnie lata nauczyli, chociażby od Guardioli. Pytanie jak to wykorzysta i ułoży sztab Anglii.

Zdjąłbym też trochę tej presji z Ronaldo i Messiego. Dla mnie problem z wieloma fanami piłki jest taki, że ostatecznie wydają się często nie rozumieć, że piłka to naprawdę wysiłek i sport drużynowy. Z jednej strony często narzekamy jak bezczelni są ci wielcy piłkarze, że mówią tylko o sobie, a z drugiej my sami - fani+media (których my fani jesteśmy częścią) organizujemy plebiscyty, konkursy indywidualne, dyskusje kto jest najlepszy itd., dlatego trzeba znać umiar, równowagę i nie być hipokrytą. Tak, wielcy zawodnicy często ciągną swoje drużyny za sobą (i często są niedoceniani nawet wtedy, przykład Ronaldo na którego duża część osób, jak zawsze, uwielbia narzekać, tymczasem chyba nie trzeba przypominać, że bez jego bramek z Węgrami, Portugalia nie przeszłaby dalej podczas Euro 2016 i potem z Walią), natomiast ostatecznie, nawet ci wielcy zawodnicy nic nie zdziałaliby bez zespołu. Dlatego moja postawa jest taka - chwalmy wielkich zawodników za ich osiągnięcia, ale miejmy cały czas świadomość, że cały zespół pracuje, razem. Niby oczywista oczywistość w piłce, a wielu ludzi o tym jakby zapomina, wszczynając dyskusje w których albo gnoją talizman drużyny albo drużynę. Nie można robić ani jednego ani drugiego, tylko widzieć i doceniać rolę wszystkich.

Co do przypadku Portugalii -to był zawsze problem Ronaldo, że ta drużyna była, szczególnie po odejściu starej gwardii jak Figo, Nuno Gomes, Deco itd. - bardzo nieułożona i niejednolita pod względem poziomu. Jedyne co mieli, to taktykę (nie zawsze się podobała, nawet mi, mimo że lubię Portugalię i zawsze im kibicuję), natomiast w samym składzie były duże roszady. Portugalia zazwyczaj miała Ronaldo i jeszcze może 3 -4 zawodników naprawdę topowych, jak Pepe, Carvalho (ale wiadomo, w ostatnich latach Carvalho był już dziadkiem), podczas Euro młody Renato Sanches (ale od tego czasu bardzo spadł mu poziom). Dlatego zawsze uważałem, że Ronaldo dostaje niesprawiedliwe cięgi za swoją szczerość w mediach, kiedy mówił, że szkoda, że nie mają w drużynie jeszcze kogoś takiego jak on, to nie było wcale aroganckie, to było powiedzenie prawdy - że generalnie, Portugalia to od jakiegoś czasu drużyna - zbieranina zawodników, na niejednolitym poziomie,. Z tego też powodu na przykład Polska była tak bliska pokonania Portugalii podczas Euro 2016 - Portugalia wyraznie spadła jeśli chodzi o poziom, i to jest proces, który się już dzieje od kilku ładnych lat. Ale jedno co trzeba im przyznać, że ich trener ma pewne żelazne założenia taktyczne, które realizuje. Dodatkowo, faktem jest też to, że Ronaldo, teraz, raczej bliżej do piłkarskiego dziadka niż młodzika (chociaż wierz mi, ciężko mi to pisać, bo jako świadek jego rajdów na skrzydle United i człowiek sentymentalny nigdy nie myślałem, że ten czas tak szybko minie i będę nazywać Ronaldo weteranem). Wiele osób nie wie, że mimo generalnie dobrego zdrowia i kondycji, Ronaldo od kilku lat ma stałe problemy z kolanami (sztab fizjoterapeutów i generalnie sztab medyczny Realu, Balague, Figo, nawet Luis Felipe Scolari o tym mówili już jakiś czas temu). Podobno jego kolana mają 50 lat, taki jest ich realny stan - a przecież sam Ronaldo to 33 latek. To ci tylko pokazuje jaką cenę się płaci w sporcie profesjonalnym na takim poziomie, szczególnie jak zawodnik się tak intensywnie przygotowuje i rozwija od bardzo młodego wieku (a tak było z Ronaldo). Podsumowując, Portugalia to też niewiadoma. Sam Santos, czyli trener Portugalii, ostatnio powiedział, że nie są wśród 5 faworytów turnieju (wymienił Brazylię, Niemców,Hiszpanię,Francję i Argentynę). Podoba mi się takie podejście - jest szczery i zdaje sobie sprawę z różnych słabości swojej własnej drużyny. Wszystko będzie zależeć od formy Ronaldo i jaką będą mieli taktykę, jak wykorzystają jeszcze te atuty, które ma Ronaldo, pomimo swoich problemów i wieku.

Argentyna to oczywiście Messi, ale także kilku innych zawodników. Dla mnie Argentyna to na pewno silniejsza drużyna niż Portugalia i bardziej ułożona, tam jest zdecydowanie więcej piłkarzy na jednym poziomie. Może namieszać Francja - mają mnóstwo młodości i talentu. A Niemcy - Niemcy mimo lepszych i gorszych momentów po złotym okresie sprzed kilku lat, zawsze mają swoje żelazne założenia, pracę i generalnie są monolitem, prawdziwą maszyną, to jest prawdziwa drużyna, gdzie zawsze się stawia na zespół, a nie indywidualne przebłyski.

Uważam, że bez dyskusji wysoko zajdzie Hiszpania, Brazylia, Argentyna, Francja.

Ach, i na pewno będę znowu trzymał kciuki za Islandię - mogą znowu namieszać

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Forum » Piłkarski świat » Gwiazdy MŚ 2018

Zaloguj się, aby móc dodawać posty!
» Przejdź do logowania