Cookies na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików Cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Jeżeli rozumiesz i akceptujesz powyższy fakt, kliknij w link obok. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do zapoznania się z naszym działem "Polityka Cookies", klikając na link po prawej.

Akceptuj pliki Cookies

Więcej informacji

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz
  << < 1  2 

ElectroRD
Dodano: 21.12.2017, 14:53
Tssaaaa... I dlatego, że nie potrafi się dopasować, to wygrywał LM ze starzejącym się Interem i czarnym koniem Porto. To na pewno dlatego, nie ma co... A no i zapomniałbym - dlatego, że się nie dopasował, to wygrał Interem z Barceloną Pepa w dwumeczu 3-2, gdzie rok wcześniej Barcelona nas pobiła w finale =)
Bayern przed przyjściem Guardioli mógł zdominować Europę na wiele lat, rozgromili przecież tą sriki-takę w dwumeczu 7-0 o ile dobrze pamiętam. Pep przyszedł, narzucił swój styl i... nawet finału nie osiągnął? Jak to tak?

Rozumiem - hejterzy mają swój dzień tryumfu, bo MU wyleciał po meczu z Bristol. Problem w tym, że teamy z Championship nie są tak słabe jak dawniej ($$$). Zresztą nawet jak by były, to kij w ten puchar. Będzie to będzie, nie to nie ma tragedii. Martwić może styl, bo widać było w meczu, że nam się nie chce, ale przede wszystkim martwi myślenie naszych zawodników, że jak sam Pogba jest wart więcej od wyjściowych 11 zespołów z EPL (nie licząc MC, CFC itp), to wygramy ot tak. No niestety, tak łatwo nie ma, każdy się na nas spina w 100%. A i w tym meczu z Bristol mogliśmy awansować, trochę szczęścia dopisało Gospodarzom po uderzeniach Ibry i Rashforda w słupki, a raz Pogbie się zaplątała piłka, kiedy miał przed sobą tylko goalkeepera =)

I zanim mi się tu zarzuci bronienie Mou - możliwe, że to robię, ale tylko dlatego, że klub nie gra takiej padaki jak za Moyesa i LvG, gdzie od oglądania można było zasnąć albo dostać padaczki. Powoli notujemy progres. Choć do MC nam daleko (ale tak jak kiedyś pisałem, oni już pod koniec ery SAFa mieli kadrowo lepszy team, ale brak takiego geniusza na ławce) nawet powiedziałbym, że kadrowo CFC ma mocniejszych kopaczy na niektórych pozycjach od nas.
Chociaż jeżeli by się dało cofnąć czas, to na miejsce Moyesa - wiedząc jak potoczy się kariera Pochettino - brałbym Mauricio, który tego sezonu w lidze raczej do udanych nie zaliczy (chyba, że Koguty się ogarną i w 20 kolejek wygrają z 18) i być może u nas odbudowa by mu zajęła z 4 lata, ale za to z kontynuacją SAFowskich metod stawiania na graczy z akademii. A bez takiej wiedzy, po odejściu SAFa chciałem Bielsę, który zaimponował mi poustawianiem Basków w meczu LE z nami, a który teraz został zwolniony z Lille (?) =)
MajloSSJ

Dodano: 21.12.2017, 15:14
Post zedytowany dnia 21.12.2017 15:17 przez MajloSSJ

Zauważ ze tam grali inni piłkarze, pasujący do styli Jose. W tym sezonie mamy bardzo specyficznych piłkarzy. Każdy gra z innej beczki i bardzo oryginalnie, na początku sezonu grali jak powinni Mourinho fajnie ich połączył mieli dobre zgranie każdy grał jak powinien swoim stylem, nie wiem co sie teraz stało i czemu Mou zaczął to robić. Może to jakiś dalekosiężny plan, jeśli tak to cofam wszystkie hejty, ale wątpię żeby to był dalekosiężny plan.
ElectroRD
Dodano: 21.12.2017, 16:22
Sorki, rozpisałem się =(

To jak to jest, Mou ma tylko jeden styl, czy kilka i jednak się stara dopasować do graczy? =P
Bo o ile mnie pamięć nie myli, to Real za Jose grał dość ofensywnie =P

Sam piszesz, że brakuje nam graczy pasujących do naszego szkoleniowca. Zgoda, ale to jest trzeci manago po SAFie i pierwszy, który robi większe postępy niż klepanie wszerz, czy bicie rekordów (Guinessa?) w ilości wrzut w pole karne, gdzie nasi napastnicy są o jakieś 20 cm niżsi od defensorów.
Środek pola leży kwiczy już od dawien dawna - wystarczy wspomnieć o wracającym z emerytury rudowłosym pomocniku, o co obraził się Pogba. Roo z Persilem się pogubili totalnie u Moyesa (nieumiejętność strzelenia Bayerowi wychodząc w 2 na bramkarza...). Jednego sprzedał Mou, drugiego Loui. Defensywa była jeszcze w miarę, ale Rio skończył karierę, gdy przestał nadążać szybkościowo, a Vida odszedł. Z tego mocarnego składu został tylko De Gea. I być może SAF czuł, że za sezon nie odszedłby w chwale, bo były braki. Niestety.

Moyes miał "dobre" plany, ale brak nazwiska, przez co te plany były słabe, a na odczepnego dostaliśmy Fellainiego, który jest zadaniowcem... I jestem zdania, że jakby trochę popracował nad czystym odbiorem i ustawianiem się, to byłby na poziomie Maticia (który swoją drogą jakoś mnie nie przekonuje, bo w porównaniu do początku sezonu, to teraz gra słaboooo i obawiam się, że tak będzie do końca tej kampanii). Później jeszcze dostaliśmy Matę, który w Chelsea (za Boasa bodajże) spisywał się świetnie, a od czasu transferu do nas szału nie ma imo.

Loui trochę ożywił ten klub ściągając przede wszystkim Martiala i dymając Real "po królewsku" z De Geą. Ze Smallinga zrobił dobrego stopera. Wyciągnął z potrzeby Marcusa (który jak dalej będzie grał pod siebie, to Złotą Piłkę jedynie w TV zobaczy...). Był Bastian, którego Mou nie chciał, ale też Niemiec jakoś nie zachwycał. Schneiderlin z Depayem mogli tutaj być podporami na kilka lat, ale chyba uznali, że jak już są w MU, to pracować nie trzeba. Di Maria szczwany lis, chciał do PSG od początku, ale przez ich FFP nie mógł od razu, musiał gdzieś sobie pograć. I na dobrą sprawę Mou zastał drużynę, która w sukces nie ma wiary. Wayne zatracił swój zew bestii, RvP wyleciał na tureckie plaże. Więc w zasadzie został się ociężały Roo, De Gea, który wygrał chyba raz EPL, 2 obrońców SAFowskich i Carrick, który coraz częściej ogląda szpitalne tapety.

Aktualnie mamy w składzie diamencik z Francji. A nawet dwa, bo wierzę w to, że Pogba pokazał zaledwie 70% swoich możliwości. Półboga z Hiszpanii, obiecujących i młodych środkowych defensorów (którym brakuje doświadczenia, ten skład Interu miał... 4 grajków poniżej 30 roku życia - Motta 28, Eto'o 29, Sneijder 26!, Maicon 29) i - jeżeli Luke się przeprosił z Mou oraz (za przeproszeniem) ogarnął dupę - jednego z bardziej perspektywicznych LO na świecie. Imo dalej brakuje kogoś kto zastąpi Antka V., prawoskrzydłowego/prawego napastnika. I w zależności od docelowej pozycji Paula - klasycznej 10 albo box-2-box. No i może rezerwowego napastnika (coś tam się o Dembele z Celtiku mówiło). Także wbrew temu co się mówi - tutaj jeszcze trzeba co najmniej jednego letniego okienka. Oddać totalną klapę transferową do BvB, Zlatana zmienić na napastnika a'la Jesus/Aguero.

A przede wszystkim trzeba zmienić mentalność piłkarzy, bo jak na początku szło pięknie, to chyba uwierzyli, że każdy mecz na luzie będą pykać 4-0. A tu zonk!, Everton po pierwszych 10 minutach zaczął nas przyciskać, a o meczu z Crystal Palace (które de facto przełamało się z CFC kolejkę później) lepiej zapomnieć, mimo wygranej 4-0.
Na prawdę, tutaj jest sporo do poprawy i wymiany. Takie City od kilku lat buduje skład, Aguero, Toure, Silva... Teraz dorzucili Sane, Kevina, Jesusa. Kadrę mają mega i aktualnie do takiej kadry musimy równać, bo sami kiedyś mogliśmy wymienić 7 graczy z meczu na mecz bez większych różnic w poziomie gry.
I gdyby nie szemrane interesy Obywateli z kosmitami, to pewnie mielibyśmy stratę jedno-punktową, może troszkę większą, a może to City by nas odgradzało od Niebieskich z Londynu =)
MajloSSJ

Dodano: 21.12.2017, 16:44
Jest jak mówisz, nic dodać nic ująć.
Devil156PL

Dodano: 21.12.2017, 19:38
ElectroRD zgadzam się z tobą ze wszystkim co napisałeś .
Mamy słaby skład porównując do innych topowych klubów , a i tak hejty na Mou, bo przegrał kilka meczy i nie gra ofensywnie .
dziwkarski
Dodano: 22.12.2017, 11:16
Post zedytowany dnia 22.12.2017 11:16 przez dziwkarski

Moim zdaniem Lee Johnson to idealny kandydat. Jak ktoś mądrze w komentarzach napisał: to trener wizjoner. Ogromna charyzma, talent i chęć gry ofensywnej. Ostatnio upokorzyl nawet samego Mourinho. Zdecydowanie kandydat nr 1 według mnie, przyszłość myśli szkoleniowej
MattAlves

Dodano: 25.12.2017, 19:47
O ile początek sezonu był znakomity to teraz gołym okiem widać coś się dzieje niedobrego, brakuje tej woli walki kiedy piłkarze gryźli trawę przy 1-0. Teraz oddajemy inicjatywę po strzelonym golu. To było to co najbardziej wyróżniało nasz zespół od kiedy przejął go Mourinho - kontrolowanie meczu po strzelonej bramce i czekanie na kontrę. Mocno podupadła z formą defensywa, Jones to świetny stoper ale obniżył loty jak wszyscy, najlepszy obok niego Bailly ma kontuzje a Smalling praktycznie co mecz coś wywinie.
Czy należy zwolnić Mourinho, nie teraz poczekajmy do końca sezonu, może Diabły obudzą się po Nowym Roku
Zdunio
Dodano: 26.12.2017, 20:38
Altacet
Dodano: 30.12.2017, 22:41
Temat jak najbardziej na czasie . Potrzeba zmiany trenera na kogoś z pomysłem bo Mou jest kompletnie wypalony i nie wie co się dzieje. Jestem zażenowany postawą naszej drużyny w ostatnim czasie. CO TO MA BYĆ ?! To jest Man Utd czy Derby Country ?

#Mourinho oddaj nasze punkty i spadaj
vanderToki

Dodano: 30.12.2017, 23:32
Ja w kwestii formalnej.
ten skład Interu miał... 4 grajków poniżej 30 roku życia - Motta 28, Eto'o 29, Sneijder 26!, Maicon 29)
Tak naprawdę Motta 27, Sneijder 25, Maicon 28, Cambiasso 29, Chivu 29, Muntari 25, Balotelli 19, Pandev 26.

Jeśli chodzi o trenera, to chyba tylko Pochettino. Ale to pewnie dopiero po sezonie.
ElectroRD
Dodano: 31.12.2017, 00:24
Post zedytowany dnia 31.12.2017 00:24 przez ElectroRD

@vander
Sorki, nie określiłem zbyt precyzyjnie... Chodziło mi o mecz rewanżowy i wyjściową 11.
No i też jakoś specjalnie nie liczyłem dnia urodzenia, dlatego np. takiemu Chivu liczyłem 37 - 7. No ale mniejsza o ten dzień urodzenia. Po prostu chodzi mi o to, że z wiekiem przychodzi boiskowe cwaniactwo, doświadczenie itp. itd.

Też bym brał tylko Mauricio. I często sobie powtarzam, że wolałbym Argentyńczyka na ławce (dając Kurczakom 100 baniek) niż tyle samo za Pogbę, bo chyba upadł mit, że z nim w składzie gramy bardzo dobrze...

Jeśli ktoś uzna, że tl dr, to: Tak, męczy mnie to, co gramy, ale jak na razie jesteśmy w czubie, jest LM, więc ze zwalnianiem Mou trzeba poczekać do ostatniego meczu sezonu. Bo jakby nie było - wynikami się broni...

Ech, szkoda, że nasz team jak atakuje, to bez polotu. Potencjał jest. Bo i Mata, i Pogba potrafią stworzyć zagrożenie jednym podaniem, a Martial minąć kilku rywali, tylko... mam wrażenie, że on nie gra nawet na 80% swoich możliwości (aktualnych).
Może nasi zaczęli grać na zwolnienie Mou... A może Jose wie, że liga to już przegrana sprawa i mamy polecenie grać na pół gwizdka, żeby zaatakować LM. W tą drugą wersję nie wierzę, no ale... w coś trzeba wierzyć. W ostatnich meczach, to już w ogóle tragikomizm gramy... =|
No cóż, póki co wynik ponad stan jest, patrząc na nasze zasoby ludzkie (i aktualną formę naszych kopaczy). Aczkolwiek dalej brakuje mi w środku pola takiego "zapalnika", żeby roznosić rywali oraz Baillyego. Może wypadałoby przejść na system 4-3-3 (albo jakąś inną wariację z 3 środkowymi pomocnikami). Paul w większości meczy sobie człapie i poza tym, że przyciąga do siebie rywali, żeby go kryli, to większego pożytku z niego nie ma, mimo tych goli i asyst (takie mam odczucie). Rashforda przemilczę, bo się zagubił kompletnie, a Miczurjana sprzedałbym bez chwili zastanowienia. EPL go przerosła...

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jeżeli będziemy w TOP4 na koniec, to w kolejnym sezonie znowu będziemy oglądać to, co mamy (nie)przyjemność oglądać teraz. I mimo, że mamy najlepszy sezon od mistrzostwa, zanotowaliśmy widoczny progres (tylko, że progres jest mały) do poprzednich sezonów za Davida i Louisa, to jednak spodziewałem się trochę milszej gry dla oka... A już na pewno nie serii 3 meczy remisowych =)
Devil156PL

Dodano: 31.12.2017, 01:21
Jak dla mnie Pochettino jest bardzo wyborem na trenera ,ale to w najlepszej wersji dopiero w czerwcu .
Choć mam nadzieję ,że Mou ugra coś w LM i utrzyma podium w lidze , bo raczej na mistrzostwo nie ma co liczyć .
A tak z ciekawości kogo byście widzieli (oprócz Pochettino) w roli trenera Manchesteru United?

Ja liczę jeszcze na powrót ,, piłkarza wszech czasów Manchesteru United'' który uczył się u boku najbardziej utytułowanego trenera piłkarskiego w historii .
kckMU

Dodano: 31.12.2017, 02:26
Devil156PL napisał: Ja liczę jeszcze na powrót ,, piłkarza wszech czasów Manchesteru United'' który uczył się u boku najbardziej utytułowanego trenera piłkarskiego w historii .

Wszyscy o nim marzymy jako o opcji na przyszłość. Problemem jest to, że Giggs wybrzydza na potęgę. Najlepiej jakby od razu dali mu United i wtedy łaskawie by taką ofertę przyjął. Oczywiście dobrym jest to, że nie pakuje się w taki wulkan syfu jak Neville idąc do Valencii, ale z drugiej strony czekać na cud mógłby przestać.

Nie lubię też porównań do Zizou. Francuz pracował przy Ancelottim, kiedy ten wygrywał z Realem puchary (w tym LM). Zaliczył też Castillę. No i w końcu objął real, którego skład miał większość piłkarzy z czasów gdy był asystentem. Jakości, a przede wszystkim zgrania i porozumienia na boisku, w porównaniu do naszego zespołu, zastał tam ogrom.
ElectroRD
Dodano: 31.12.2017, 15:20
Oprócz Pochettino?
Może jakiegoś z tych młodych managerów z EPL, co robią robotę, choć jest to duże ryzyko (jak z Moyes'im) albo Sarri, bo wydaje mi się, że dość dobrze się odnalazł w Napoli (gorzej, jeżeli to manago jednego teamu). Może Jardim...? Albo zaszaleć totalnie z pogromcą LvG, sternikiem PSV, panem Cocu xD
Z tych co wymieniłem, to najbardziej bym się skłaniał ku Sarriemu i Jardimowi =)

A najbardziej na NIE - Ancelotti. Dla mnie gość zbudował tylko jeden team, a w reszcie leciał na gotowcach =)
kuboxx
Dodano: 02.01.2018, 14:20
ZA murincho to tylko alex ferguson sir

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz
  << < 1  2 

Forum » Nasza kadra » Kto za Mourinho??

Zaloguj się, aby móc dodawać posty!
» Przejdź do logowania