Cookies na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików Cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Jeżeli rozumiesz i akceptujesz powyższy fakt, kliknij w link obok. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do zapoznania się z naszym działem "Polityka Cookies", klikając na link po prawej.

Akceptuj pliki Cookies

Więcej informacji

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

FPL 17/18 - ogólna dyskusja

Scholes100

Dodano: 24.07.2017, 13:30
Ogólna dyskusja na temat tej jakże ciekawej gry. Na początek może pochwalcie się swoimi składami. Ja na razie skleiłem coś takiego:

Foster
Cedric-Ward-Naughton
Albrighton-Eriksen-Ozil-Coutinho-De Bruyne
Lukaku-Deeney

ławka:Gomes, Vokes, Johnson, Simpson.

Znając życie to pewnie jeszcze coś pozmieniam. Dla mnie to już 4 sezon zabawy w FPL. Mój cel na ten sezon: złamać barierę 2000 punktów
litek01
Dodano: 24.07.2017, 14:30
Ja złożyłem coś takiego:

De Gea
Bertrand-Bellerin-Trippier
Coutinho-Chadli-De Bruyne-Pedro
Rodriguez-Lukaku-Lacazette

Ławka: Elliot, Loftus-Cheek, Rangel, Hunemeier

Możliwe, że jeszcze coś pozmieniam, ale na razie nie mam konkretnego pomysłu kogo mógłbym dokupić
degim

Dodano: 24.07.2017, 15:50
W ostatnim sezonie udało mi się osiągnąć założony wcześniej cel - skończyć w TOP100K (wyszło 85 441). To będzie już mój 5 sezon.

Ceny w tym sezonie powodują opad szczęki - ciężko ułożyć coś sensownego. Na razie mam koncepcję grania tzw. power three w ataku + wykorzystanie dobrego kalendarza do łapania czystych kont. Do tego nie biorę żadnych słupów typu niegrający obrońca za 4.0 żeby tylko dopiąć budżet - będzie on przyczyną utraty wartości zespołu, a gdy chcesz się go pozbyć - zmarnujesz cenny transfer.

Forster
Yoshida - Bailly - Otamendi - Dann
Alli - Xhaka - Willian
Aguero - Laca - Lukaku

Rez. Bego, Lascelles, Colback, Oriol Romeu

Nie można przejść obojętnie obok świetnego kalendarzu United i So'ton. Podwojenie Świętych powinno się sprawdzić aż do GW11. Bailly'ego może zamienię na tańszego o 0.5 Lindelofa, ale póki co, pewny środkowy obrońca jest jeden. Dann w ostatnim pełnym rozegranym sezonie miał 5 goli i 2 asysty, więc w cenie 5.0 będzie promocją.

Xhaka powinien razem z Ramseyem tworzyć parę środkowych pomocników w 3-4-2-1 Wengera więc nastawiam się na kilka goli i asyst więcej niż w ostatnim sezonie. Do powrotu Hazarda Willian ma pewny plac, więc będzie grał wysoko. Ciężko znaleźć zawodnika premium za 7.0 z takim potencjałem ofensywnym.

W ataku 2 sprawdzone marki - Lukaku będzie strzelał na bank, Aguero tak samo. Niedawno czytałem ciekawą statystykę - biorąc pod uwagę 4 ostatnie sezony, City strzela średnio 13.75 goli w ciągu pierwszych sześciu kolejek (najwięcej spośród klubów PL). Do tego zestawu dołączyłem Lacazetta, ponieważ obstawiam, że sprawdzi się w Premier League i dołoży jakieś 20 goli w sezonie. Z tyłu głowy mam jeszcze kilku zawodników, których chciałbym upchnąć: Miki, Morata, Eriksen, KDB... ale niestety budżet nie jest z gumy. Pozostaje teraz tylko śledzić mecze przedsezonowe, aby mieć racjonalne podstawy do wyboru najlepszych zawodników

Wszystkim graczom życzę powodzenia i wytrwałości w ciągu całego sezonu
mattCK

Dodano: 25.07.2017, 08:09
de Gea
Bertrand - Daniels - Baines
Zaha - Coutinho - Pogba - De Bruyne
Defoe - Lukaku - Abraham

rez.: Coleman(GK), Lanzini, Hanley, Rangel
RedDevils4life

Dodano: 25.07.2017, 18:03
Nigdy się w to nie bawiłem, ponieważ jakoś mi się nie chciało. W tym roku chyba spróbuję, bo i tak przecież śledzę tą ligę na bieżąco. Chociaż już teraz czuję, że zapomnę o jakiejś kolejce jak z typerem tutaj.

Taki składzik sobie złożyłem.

De Gea
Walker - Alonso - Bailly
Alli - Lanzini - Zaha - De Bruyne
Rondon - Lukaku - Mitrovic

Ławka: Pickford - Rangel - Puncheon - Francis

Chciałbym dać Chicharito na atak, ale jeszcze go nie dodali. Ta formacja mi się akurat tak średnio podoba i nie wiem co na niej złożyć sensownego. Na pewno zostawie Lukaku. Drogi, ale pewny i bramkostrzelny.

Rozumiem, że skład do pierwszej kolejki można dowolnie modyfikować. Chciałbym dodać Chicharito na atak, ale jeszcze go nie dodali. Ile transferów można robić co jedną kolejkę?
gaworek353

Dodano: 25.07.2017, 19:49
1119088-268875

Zapraszam do ligi H2H
Scholes100

Dodano: 25.07.2017, 21:41
Postanowiłem, że w tym sezonie zrobię eksperyment i zrezygnuję z bramkarzy i obrońców premium. Jeśli chodzi o defensywną siódemkę to postawiłem na siedmiu graczy z siedmiu różnych klubów, które teoretycznie powinny zajmować miejsca 8-20. Są to zawodnicy, którzy raczej będą pewniakami w swoich zespołach. Będę nimi rotował tak, aby w 1 składzie byli ci, którzy mają mecze z drużynami z poza top 6. W efekcie zaoszczędziłem na obronie sporo kasy i mogłem sobie pozwolić na aż 5 piłkarzy w pomocy i ataku w przedziale cenowym 9.0-11.5. Ciekawe czy to wypali. Ogólnie ceny w tym roku to nieśmieszny żart, no ale cóż przynajmniej dla każdego warunki są takie same. Ciekaw jestem co ma na celu takie zawyżanie cen, które co roku serwuje nam Premier League

W ostatnim sezonie udało mi się osiągnąć założony wcześniej cel - skończyć w TOP100K (wyszło 85 441

Gratuluje świetnego wyniku Ja z kolei ukończyłem zeszłosezonowe zmagania na 904 674 miejscu z dorobkiem 1943 punktów. Mniej więcej do 15 kolejki wszystko szło świetnie, a potem zaczął mi się walić skład i nawet dwie dzikie karty nie pomogły. Dopiero na koniec udało się zaliczyć kilka udanych kolejek. Ogólnie to bardzo przeciętny, by nie powiedzieć słaby sezon w moim wykonaniu.

Ile transferów można robić co jedną kolejkę?

W każdej kolejce możesz zrobić 1 transfer. Ale jeśli np. w drugiej kolejce nie wykorzystałeś transferu, to w trzeciej możesz zrobić 2. Jednak transfery nie mogą się kumulować tzn, jeśli np. od 2 do 6 kolejki nie zrobisz transferów, to w 7 i tak będziesz mógł zrobić tylko 2. Mówię oczywiście o darmowych transakcjach, bo transferów to można sobie robić ile wlezie, z tym, że każdy nazwijmy to niedarmowy transfer kosztuje -4 pkt w danej kolejce. Ponadto 2 razy w sezonie możesz skorzystać z dzikiej karty (wild card), która umożliwia Ci zrobienie dowolnej ilości zmian w danej kolejce zupełnie za darmo. Pierwszą wc możesz wykorzystać w kolejkach 2-19, a drugą 20-38, chyba jakoś tak to było. Jak nie wykorzystasz kart w określonym terminie to raczej przepadną, choć tu głowy bym nie dał.
Pietryno
Dodano: 25.07.2017, 21:56
Jakiś skład zrobiłem ale za bardzo nie wiem o co w tym chodzi
Scholes100

Dodano: 25.07.2017, 22:23
Ogarnij sobie może jakiś poradnik na necie. Pamiętam jak w moim pierwszym sezonie - 14/15 przez pierwszych parę kolejek ogarniałem o co w tej grze w ogóle chodzi
mycka86
Dodano: 26.07.2017, 08:52
Składy proponuję ustalać najwcześniej tydzień przed ligą. Gdy będzie wiadomo kto ma kontuzje, kto gra, kto ma stałe fragmenty gry, oraz pojawi się jeszcze kilka ciekawych transferów.
M83M
Dodano: 26.07.2017, 11:35
degim napisał: W ostatnim sezonie udało mi się osiągnąć założony wcześniej cel - skończyć w TOP100K (wyszło 85 441). To będzie już mój 5 sezon.

Ładnie, brawo. U mnie miniony sezon był nieco słabszy.
Overall Points:
2,144
Overall Rank:
144,714
Total Players:
4,503,345

Marzy mi się wynik top 10k, jak dwa-trzy sezony temu.

degim napisał: Forster
Yoshida - Bailly - Otamendi - Dann
Alli - Xhaka - Willian
Aguero - Laca - Lukaku

Atak, o którym rozmyślam. Tylko choroba - reszta składu jednak przez to obrywa.
Wciąż nie mogę się zdecydować na koncepcję czy grać 3 topowych napastników, czy jednak 2 + 1 nieco tańszy, aby dorzucić 2-3 miliony do puli w pomocy.
Za takie dylematy lubię FPL

RedDevils4life napisał: Rondon Mitrovic

Moim zdaniem wobec obu można mieć pewne wątpliwości co do ich miejsca w składzie.
Nie twierdzę, że nie będą grać w pierwszych jedenastkach, ale są w tym zakresie jakieś uzasadnione obawy.

mycka86 napisał: Składy proponuję ustalać najwcześniej tydzień przed ligą. Gdy będzie wiadomo kto ma kontuzje, kto gra, kto ma stałe fragmenty gry, oraz pojawi się jeszcze kilka ciekawych transferów.

Nid dodać, nic ująć.

Grzebać wcześniej można sobie do woli, ale takie ostateczne decyzje zdecydowanie lepiej odłożyć maksymalnie w czasie.

Jeszcze jedna refleksja ogólna, którą zawsze powtarzam: to jest gra dla ludzi zdyscyplinowanych i cierpliwych. To nie jest sprint na 100m, tylko maraton. W skali sezonu gra premiuje bieżącą kontrolę nad zespołem. Ja staram się niezależnie od sytuacji osobistej, zawsze pamiętać o ustawieniu składu na daną kolejkę. Nic tak bowiem nie boli, jak stracone w tak tani sposób punkty.
kari17
Dodano: 26.07.2017, 15:29
Post zedytowany dnia 26.07.2017 15:34 przez kari17

Ja startuje ze swoim 4 sezonem, póki co z roku na rok coraz lepiej, jednak dopiero poprzedni sezon był tym, w którym dbałem o losy drużyny przez wszystkie 38 kolejek ligowych.

Zeszły sezon 2011 pkt, w tym chciałbym zdobyć więcej, powalczę o dobicie się do 2200 pkt i lepszą niż 556,242 pozycję.

Jeśli chodzi do skład to póki co wstępnie coś ustalone, jednak wiem, że zmian będzie jeszcze sporo, ale to dopiero po superpucharze z Realem, parę dni przed startem ligi.

Póki co pewniakami dla mnie do drużyny wydają się Lukaku, Eriksen i raczej Laca, pozostała część składu to jeszcze do pomyślenia.

Przy okazji zapraszam do swoich lig:
H-H: 478523-142647
Classic: 478523-114725

PS. Znaleźli by się tu chętni do gry w draft FPL? Bo zastanawiam się nad założeniem ligi i szukam chętnych. Jacyś doświadczeni gracze? Jak ktoś chętny niech pisze.
Scholes100

Dodano: 26.07.2017, 17:46
Ja bym zagrał w drafta, a wiadomo, zawsze lepiej w jakiejś prywacie, forumowej lidze niż w publicznej z jakimiś Arabami czy tam Angolami. Znaleźć 8 osób, które w miarę ogarniają zasady i można grać.
M83M
Dodano: 27.07.2017, 08:03
Przyznam, że jeszcze nie wczytywałem się w zasady draftu, ale wyrażam wstępne zainteresowanie. Jeżeli jesteście już w temacie, to może załóżcie oddzielny temat, krótko napiszcie o co chodzi i tam poszukajcie/poszukajmy chętnych do gry?

@kari17, dlaczego Eriksen a nie Alli? Pytam z ciekawości, sam mam problem z rozstrzygnięciem tego dylematu. To będzie Twój jedyny ofensywny zawodnik Spurs? Odpuszczasz Huragan?
Scholes100

Dodano: 27.07.2017, 10:06
http://angielskieespresso.pl/2017/07/25/na-czym-polega-fpl-draft/

Tu są dobrze opisane zasady draftu. Ciekawie to wygląda. Czy jeszcze ktoś chętny by się znalazł?
kari17
Dodano: 27.07.2017, 16:58
Post zedytowany dnia 27.07.2017 16:59 przez kari17

@Scholes100 ja na razie próbuje ogarnąć co i jak z tym draftem i link na pewno się przyda Jednak chciałbym spróbować i 8 osób dobrze by było znaleźć. Na razie ligi nie zakładam, poczekam na więcej chętnych.

@M83M wybrałem Eriksena głównie dlatego, że ten obecnie ma chyba lepszą formę niż Alli. Najłatwiej byłoby wziąć obu jednak raczej wątpię by mi starczyło. A z Tottenhamu wezmę zapewne jeszcze kogoś do defensywy, albo Llorisa, albo któregoś z obronców. Z linii ataku Kane drogi, wolę pójść przynajmniej na razie w Lukaku, Anglik najlepsze chwile w lidze ma chyba jakoś od grudnia do końca sezonu, bynajmniej ostatnio tak było.
nowat0r
Dodano: 27.07.2017, 18:53
Też byłbym chętny na draft. Macie jakąś już ligę założoną?
Scholes100

Dodano: 27.07.2017, 19:32
Na razie nie, ale w sumie można by założyć prywatną ligę. Na razie 4 chętnych, przydałoby się jeszcze drugie tyle. Ale raczej nie ma sensu zakładać ligi wcześniej niż parę dni przed startem PL, aby pierwszy draft odbył najpóźniej jak tylko się da, żeby uniknąć takiej sytuacji, że np. ktoś nabył Sancheza na drafcie, a ten nagle odchodzi do Bayernu.
RedDevils4life

Dodano: 27.07.2017, 23:03
@M83M

No i dlatego pisałem, że zmieniam to na Chicharito + ktoś jak tylko będzie. A Groszek już się pojawił.
M83M
Dodano: 28.07.2017, 10:24
@kari,

obecnie ma lepszą formę? Dość odważne stwierdzenie, rozumiem, że to efekt tej widowiskowej bramki w sparingu i braku trafienia Alliego? Z przymrużeniem oka, ale moim zdaniem jeszcze za wcześnie na takie wnioski.
Kane drogi, prawda. Z drugiej strony historia FPL pokazuje, że ci najdrożsi rzadko kiedy w przekroju całego sezonu zawodzili.

@RedDevils4life,

Ok, czyli Lukaku i Groszek, a patrzyłeś na terminarz Młotów? No i pytanie - kto do tej dwójki? Z kasą może być Ci ciężko, bo Chicharito droższy jest od Rondona (gdybyś wymieniał za niego) i wyraźnie od Mitrovica (gdybyś to jego wyrzucał).
Krystiano98
Dodano: 28.07.2017, 19:42
Dołączyłem do lig, jest jakaś liga devilpage?
Pierwszy raz sie bawie w takie cos, na razie mój skład wygląda tak:
Courtois (De Gea)
Gibbs Holgate Jenkinson Jones (Ogbonna)
De Bruyne Zaha Sane Xhaka (Shelvey)
Lukaku Kane (Mitrović)

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Forum » Fantasy Premier League » FPL 17/18 - ogólna dyskusja

Zaloguj się, aby móc dodawać posty!
» Przejdź do logowania