Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

gaworek353

Dodano: 16.09.2015, 20:24
Ale długo się zastanawiałem i nie widzę się w innej dziedzinie żeby nie było że jestem jakimś nerdem,ale swoją przyszłośc wiąże własnie z infą.
Dubek

Dodano: 16.09.2015, 21:29
Ja jestem po technikum i mam dobrą pracę. No i co dla Ciebie znaczy dobra praca?
w124amg

Dodano: 17.09.2015, 01:34
A kto z was jest po technikum i ma dobrą pracę?

pewnie kilku sie znajdzie, ale ty jak widać z takim podejściem nawet jakbyś dostał dobrą fuche to podziękowaliby ci po okresie próbnym, bo w dobrej pracy, żeby się utrzymać trzeba myśleć i wiedzieć co się robi czy jest to praca fizyczna czy biurowa.

Ale długo się zastanawiałem i nie widzę się w innej dziedzinie żeby nie było że jestem jakimś nerdem,ale swoją przyszłośc wiąże własnie z infą.

zawsze mnie śmieszyły wypowiedzi ludzi z branży ajti "jak się sprzedać" żeby mieć ileś tam tysięcy więcej na miesiąc, gdy inny wykonując tą samą prace co taki gość zarobi te 3tyś zł mniej. już tam chuj z #programistaza15k no ale taki konstruktor w firmie od sporządzania rysunków technicznych zarobi powiedziałbym bardzo dobry pieniądz. tylko też trzeba sie dobrze do tego zabrać a nie zdupić jak ostatnio właśnie konstruktor który wymalował taki przyrząd na rysunku, że po 4 dniach roboty z tym, już prawie chcieli to farbą pokryć a nie pasowało nic bo kretyn zrobił to pod prototyp który został wcześniej odrzucony, jeszcze jak sami robiliśmy to od podstaw z pomiarami na kartce papieru to chodził dupe lizać niepotrzebnie, zamiast się przebrać i coś pomóc a wiedział, że sam zajebał sprawe.
jak ktoś robi przy komputerze i zarabia dobre hajsy, wszystko jest OK dopóki coś mu nie wyjdzie
ziomboy777

Dodano: 17.09.2015, 13:19
ja skończyłem studia i mam dobrze płatną pracę. Zależy jakie studia wybierzesz.. ja wybrałem Politechnikę Gdańską - jestem mgr inż. i robota jest.
Odradzałbym Uniwerki - trudno się dostać ale łatwo te studia skończyć - rezultat - dużo absolwentów - mało miejsc pracy.
elo12345
Dodano: 29.10.2015, 18:36
Cześć!
Ja też w tym roku poszedłem do liceum, choć nie wiem czy pójdę na studia ale nie wybrałem technikum ponieważ nie znalazłem tam żadnego kierunku z którym chciałbym wiązać przyszłość.Teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem i także zastanawiam się czy się nie przenieść, ale gdzie?i czy po 2 miesiącach się opłaca?
Pomóżcie!

Słyszałem kiedyś że wybór szkoły średniej nie ma znaczenia bo później i tak możesz robić co chcesz. Co o tym myślicie?
Dubek

Dodano: 30.10.2015, 08:44
No możesz, ja skończyłem elektroniczne technikum a nigdy w tym zawodzie nie pracowalem. Przecież nikt Ci nie każe pracować w zawodzie ze szkoly.
kmwtw1878
Dodano: 31.10.2015, 10:53
ziomboy777 widać że jesteś takim typowym łomem z Politechniki... chociaż pewnie się nawet na nią nie załapałeś. Daje Ci wielką satysfakcje takie biadolenie? Stuleja Ci dryga od tego? Prawdę mówiąc to Uni często są lepsze od Politechnik jeśli wybierzesz dobry kierunek a nie marketing czy europeistyka -.- (no i rzecz jasna coś co kogoś interesuje).

Poza tym, jakby ktos sie chciał dowiedzieć czegoś, a nie czytać pierdoły jakiś dzieci neostrady co podworka nie widziały od komunii, to:
Ostatnimi laty łatwiej się dostać na Uniwerek ale trudniej go skonczyć a nie tak jak pisze tamten złamas.
ziomboy777

Dodano: 31.10.2015, 11:59
kmwtw1878 --> widać, że psychika nie działa u ciebie tak jak powinna więc współczuję.

albo może prawda w oczy kole stąd twoja frustracja

dyskutować z tobą nie zamierzam - apeluje tylko do administracji aby robić porządek z wpisami takich ludzi jak kmwtw1878.

Dla przypomnienia:
"Prosimy o kulturalne wypowiedzi. Przekleństwa (nawet wygwiazdkowane), obrażanie piłkarzy, klubów lub UŻYTKOWNIKÓW (np. "zlamas", "typowy łom z Politechniki", "stuleja ci drga od tego")... będą karane ostrzeżeniami i BANAMI, bez odwołania"

Pozdro@ll
kmwtw1878
Dodano: 31.10.2015, 13:09
Post zedytowany dnia 31.10.2015 13:11 przez kmwtw1878

no to nie dyskutuj ale nie mów młodym łepkom, że pójście na Uniwerek jest bezcelowe bo jest małe prawdopodobieństwo, że znajdą prace. Jak ktoś jest sierotą to i po Harvardzie nie znajdzie pracy.

Nie mówię, że Uni jest lepsze od Politechniki tylko, że są kierunki na które warto naprawdę iść i nie ma też z pracą problemów z i fajnie można dorabiać nawet w trakcie studiów.

A jak Ty się skarżysz adminom, że ktoś Ci nazwał łomem to chyba jednak sam masz słabą psychikę co? Jakbym Ci tak w oczy powiedział to też byś poszedł naskarżyć?

I teraz rzucę takim stereotypem jak Ty: na pewno masz słabą psyche bo chodzisz na Politechnikę to jesteś nerdem i nie masz życia poza Wiedzminem.

Nabierz trochę obiektywizmu a nie wprowadzasz w błąd ludzi.
elo12345
Dodano: 05.11.2015, 16:51
A jak myślicie czy opłaca się iść na studia?
Dubek

Dodano: 05.11.2015, 17:49
Przecież to zależy od Ciebie i od tego co chcesz w życiu robić. Jeśli pójdziesz na resocjalizację albo politologię to moim zdaniem się nie opłaca bo to pójście na studia tylko po to żeby pójść i zrobić papier. Jeśli chcesz iść na studia techniczne jak jakaś Budowa Maszyn czy inną Elektrotechnikę to myślę że się opłaca.
kmwtw1878
Dodano: 06.11.2015, 19:57
Przede wszystkim zadaj sobie pytanie co Cie interesuje bo studiować coś co Cie nie interesuje jest bardzo ciężko i nudno. Jeśli znajdziesz kierunek, który w jakimś stopniu chociaż pomoże Ci zrealizować swoje aspiracje to warto pójść na niego nawet jeśli jest trudny. Jak już znajdziesz sobie taki kierunek to jeszcze później zadaj sobie pytanie czy będziesz miał po nim prace bo np filozofie itp co wymieniał Dubek to można sobie rekreacyjnie/zaocznie zrobić dla poszerzenia horyzontów ale kariery bym w tym nie widział (ew. akademicką ale w to pewnie cieżko się wkręcić)
elo12345
Dodano: 11.11.2015, 12:06
Ale ja jeszcze nie wiem czy chcę studiować, i jak juź pisałem wybrałem liceum bo w technikum nie było żadnego interesującego mnie kierunku.I zastanawiam się czy dobrze wybrałem.
Rooney97
Dodano: 11.11.2015, 18:32
Jak nie wiesz co ze sobą zrobić w przyszłości to ucz się języków, nie angielskiego, bo "każdy" go umię, najlepiej języki, których mało osób zna, np. szwedzki, duński, norweski, chiński.
Ostatnio czytałem artykuł o tłumaczu języka chińskiego, nie pamiętam jakiej był narodowości, ale znając ten język trzepie takie pieniądze, że głowa mała...
Ucz się języków, to najważniejsze.
jajecko

Dodano: 11.11.2015, 19:51
Liceum się chyba opłaca jak jesteś stosunkowo pewien, że masz zainteresowania lub lubisz coś, co potem da ci dostęp na studia z w miarę pewną pracą. Ja od zawsze lubiłem nauki przyrodnicze i nie miałem problemu, bo od podstawówki wiedziałem, że biolchem to moja przyszłość. Jak ktoś idzie do liceum "na pałe" np. bo mu rodzice kazali, to niestety ma szanse, że mu będzie ciężej. Ale to tak moim zdaniem. A poza tym, z tymi językami to racja i to bardzo.
kawa213

Dodano: 15.11.2015, 13:13
Powiem tak. Może nie skończyłem gimnazjum, liceum, zawodówki ale mam swoich ludzi, którzy pracują np: informatyk, bankier. Ale mówiąc szczerze technikum mówi więcej np: o kompach, samochodach, o sposobach naprawy itd. Jeśli się dobrze uczysz to bierz technikum. Jeśli słabiej no cóż................... tylko zawodówka. Mam nadzieje że mój post troszkę ci o tym powiedział. Pozdro i najlepszej pracy!
w124amg

Dodano: 17.11.2015, 01:42
technikum mówi więcej o sposobach naprawy? ok, niech mówi więcej. ale jak ktoś jest kumaty na tyle, że majster go do tego dopuści to w zawodówce na praktykach będzie przy tym grzebał a nie czytał z książki. to jest duża różnica.
później umawiasz się na rozmowę o pracę i papiery to jedno, ale trzeba pokazać, że znasz się na robocie bo twojego pracodawce chuj interesuje jak grubą teczke przyniesiesz, gość chce żeby robota która jest do zrobienia była wykonana dobrze, jeśli nie jest tak jak ma być to mocne papiery w niczym nie pomogą.
Arvanis

Dodano: 17.11.2015, 14:14
kawa213 napisał: Powiem tak. Może nie skończyłem gimnazjum, liceum, zawodówki ale mam swoich ludzi, którzy pracują np: informatyk, bankier. Ale mówiąc szczerze technikum mówi więcej np: o kompach, samochodach, o sposobach naprawy itd. Jeśli się dobrze uczysz to bierz technikum. Jeśli słabiej no cóż................... tylko zawodówka. Mam nadzieje że mój post troszkę ci o tym powiedział. Pozdro i najlepszej pracy!

Z ciekawości wszedłem w Twój profil:
Urodziny: 29-08-2003

I pozostaje mi pogratulować, że w tak młodym wieku masz swoich ludzi i posiadasz tak ogromne doświadczenie w kwestiach związanych z edukacją.

Co do rozkminy użytkownika elo12345: jeśli nie wiesz, co chcesz w życiu robić, wybór liceum był najlepszym, jakiego mogłeś dokonać, pod warunkiem, że nie zmarnujesz tego czasu. Przejrzyj sobie oferty pracy na różnych portalach, poczytaj raporty o zarobkach, o trendach na rynku pracy. Poświęć trochę czasu, żeby pouczyć się każdego przedmiotu w liceum i znaleźć ten, który najbardziej Cię interesuje... I wiedz, że życie prawdopodobnie i tak spłata Ci w przyszłości figla: znam ludzi, po filologii/socjologii/politologii, którzy pracują w Macu, i takich, którzy złapali niezłą fuchę w większych przedsiębiorcach. Znam takich, którzy po liceum otworzyli własny interes albo poszli do pracy i żyją, a znam też takich, którzy musieli studia wzmacniać milionem dodatkowych kursów, szkoleń i certyfikatów. Poza tym istnieje teoria mówiąca, że co 7 lat człowiek i tak mniej lub bardziej radykalnie zmienia prace lub kwalifikacje, więc myślę, że nawet jeśli teraz wybierzesz źle, będziesz miał jeszcze kilka okazji, żeby to zmienić.

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Forum » We Are United » Problem z wyborem szkoły

Zaloguj się, aby móc dodawać posty!
» Przejdź do logowania